Ach, to ráno


Kategorie: Fejeton

Typ práce: Slohové práce

Škola: Gymnázium, Havířov-Podlesí, příspěvková organizace, Havířov-Podlesí

Charakteristika: Fejeton bez pointy popisuje každodenní ranní rituály, jako je vstávání, oblékání nebo cesta na autobus do školy. Je psán ich-formou v ženském rodě.

Obsah

1.
Ranní vstávání
2.
Ranní hygiena
3.
Oblékání
4.
Fofry na autobus

Úryvek

"„A nyní bychom mohli přejít k vyhlášení vítěze celé naší soutěže. Po velkém přemýšlení jsme se rozhodli, že se vítězem stane..“ „Crrrrr!!“ Ano, děkuji, můj milý budíku, jako vždy jsi zazvonil v tu pravou chvíli. Stále mám zavřené oči, ale zvonem mého budíku se úpěnlivě snaží. Pokouším se je tedy otevřít. Jde to těžce, jako bych měla na nich závaží. Po chvíli však tuto těžkou práci překonám. Můj první pohled směřuje k oné nesnesitelné věci, která každé ráno přeruší mé krásné sny. Nejraději bych ji rozložila na části o zeď, ale pak mě hodný andělíček na rameni přesvědčí, ať to nedělám. Vstanu z postele. Jeden namáhavý úkol je za mnou.
První cesta směřuje do koupelny. Při pokusu otevřít dveře zjistím, že je obsazeno. Nezbude mi nic jiného než zůstat na chodbě a poskakovat jako kamzík, aby se nestala nehoda. Dveře se otevírají, vychází příslušník mé rodiny a já bezohledně mířím přímo k míse. Vše pokračuje nahlédnutím do zrcadla. Chvíli tam tak stojím a v hlavě se mi přemítají myšlenky, jak z toho opuchlého a rozcuchaného stvoření udělám aspoň trochu někoho podobajícího se člověku. Začnu tím, že na sebe „šplejchnu“ kapku ledové vody. Poté začne šermířský zápas s řasenkou a mými řasami. Dobře, zvládla jsem i další úkol, namalovat si na ten ksicht nějaký lidský obličej. S vlasy je vždy problém. Z deseti účesů obvykle nakonec zůstanu u klasiky ohonu.
V tom na mě zdálky volá šatník, že už je čas. Začnu na sebe oblékat všelijaké kombinace, ale žádná se mi nelíbí. Pohled na hodinky mě trochu popožene.
Doslova vylítám z domu, aby mi neujel autobus. Další jede za dvě hodiny. V půli cesty na zastávku projede kolem mě ten zelenobílý kolos a já se dám dna olympijský sprint. Poděkuji řidiči autobusu, ten mi však mé nesrozumitelné bláboly zapříčiněné udýcháním nerozumí. Na sedadle už pak vydechuji a sleduji cestu."

PoznámkaPRÁCE BYLA UVOLNĚNA BEZ NÁROKU NA HONORÁŘ

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: x50e5a1678d78f.zip (8 kB)
Nezabalený formát:
Ach_to_rano.doc (30 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse