Seminarky.cz > Čtenářský deník > Obsahy a rozbory děl > > Bulgakov, Michail: Psí srdce

Bulgakov, Michail: Psí srdce


Kategorie: Asijská literatura od 20. století

Typ práce: Obsahy a rozbory děl

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Práce je stručným představením osobnosti ruského spisovatele Michaila Bulgakova a jeho novely Psí srdce, kde je její představení vedeno po dějové línii.

Obsah

1.
Michail Bulgakov
2.
Děj knihy Psí srdce

Úryvek

"Doktor Bormental přišel s velkým kufrem a s Filipem Filipovičem se zavřeli v ordinaci. Potom Baryka uspali a doktor Filip Filipovič mu vyoperoval hypofýzu (podvěsek mozkový) a voperoval mu orgány dvaceti-osmiletého muže s kriminální minulostí, který zemřel čtyři hodiny před operací. Chtěl tak zjistit, jestli výměna hypofýzy způsobí omládnutí.
Po operaci se ale Baryk začíná měnit na lidskou bytost. Polygraf Polygrafovič Barykov - bývalý toulavý pes - holduje alkoholu, je vulgární, nezajímá ho kultura ani umění. Nechává se strhnout socialistickými myšlenkami, neumí se smířit s pravidly vládnoucími v domě. I když navenek je člověk, přece v něm přetrvávají některé psí vlastnosti: nesnáší kočky.
Nakonec se profesor rozhodne všechno vrátit do normálu a po zpětné operaci se nový člověk mění zpět na psa. Ani první neúspěch vědce neodradil od dalšího výzkumu.
Příběh zůstává otevřený."

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: x45ae4456a38b0.zip (9 kB)
Nezabalený formát:
Michail_Bulgakov_Psi_srdce.doc (49 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse