Seminarky.cz > Čtenářský deník > Slohové práce > > Co mi škola dává a bere?

Co mi škola dává a bere?


Kategorie: Úvaha

Typ práce: Slohové práce

Škola: Základní škola a Mateřská škola Dolní Domaslavice, okres Frýdek-Místek, příspěvková organizace, Dolní Domaslavice

Charakteristika: Stručná úvaha se zamýšlí nad tématem "Co mi škola dává a bere?". Popisuje klady, ale na druhé straně také zápory školní docházky.

Obsah

1.
Klady
2.
Zápory
3.
Závěr

Úryvek

"Co mi dává a bere škola?
Tak co mi škola dává? Hodně věcí. Ale taky mi toho hodně bere. Dává mi vzdělání. Bez vzdělání bych v životě byla velká nula. Dává mi zábavu. Každý člověk potřebuje kolem sebe přátele a kamarády. Musí se umět domluvit, řešit konflikty a usmiřovat se. Potřebuje se smát, protože smích rozšiřuje cévy. Je zdravý. A navíc každému sluší. Dává mi nové lidi. Díky škole znám mnohem více lidí. Jak špatných, tak dobrých. Ale bohužel převažuje počet těch špatných. Dává mi poznání. Třeba školní výlety, exkurze, soutěže a různé akce. Poznám zase něco nového, podívám se tam, kde jsem ještě nikdy nebyla a zažiji plno skvělých zážitků. Dává mi překonání změny. Přechod ze školy do 1. třídy a teď jeden velký přestup ze základní školy na gympl. Toto bude asi ta největší změna, protože jdu z prostředí, kde jsem strávila půlku života, 9 let, s lidmi, které znám od malička, do prostředí úplně cizího. Mezi cizí lidi. Dává mi také školní lásku. Sice krátkou, ale krásnou.
A co mi škola naopak bere? Můj volný čas. Musím brzy ráno vstávat, už v 6:15 hodin a přicházím ze školy kolem 14:00 nebo i později. Za tu dobu bych stihla plno dalších, často i lepších, věcí. Pak mi bere peníze. Za cestu do školy. Potom musíme platit různé vystoupení na škole, která stejně většinu žáků nebaví. Nebo školní výlety a exkurze. Pak mi někdy vezme úsměv na rtech, protože tady existují lidé, které člověka dokáží opravdu dost shodit před ostatními, ponížit, vynadat jim a totálně je seřvat nebo pomluvit a podvést. To člověka někdy tak zraní, že přijde do školy s úsměvem a odejde s brekem na kraji. Bere mi taky volný čas tím, že když přijdu ze školy, vrhnu se na učení a chystání si věcí do školy, a než to všechno dodělám, je večer, potom hodinu mi zabere cvičení na hudební nástroj a ani si nestihnu zajít ven s kamarády. Takže s nimi jdu ven až o víkendu, kdy bych mohla něco pomoct rodičům.
Škola mi toho dává hodně, bere hodně, ale to patří k životu."

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: x50d9d0953f815.zip (8 kB)
Nezabalený formát:
Co_mi_dava_a_bere_skola.doc (30 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse