Seminarky.cz > Životopisy > > > Ernest Miller Hemingway - životopis

Ernest Miller Hemingway - životopis

Kategorie: Životopisy spisovatelů

Typ práce: Životopisy

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Tato práce se věnuje životu Ernesta Hemingwaye. Popisuje jeho dětství, dospívání, pobyt v armádě, i spisovatelskou kariéru. Závěr je věnován krátkému zamyšlení nad jeho životem a dílem.

Obsah

1.
Dětství
2.
Dospívání
3.
Pobyt v armádě
4.
Spisovatelská kariéra
5.
Smrt
6.
Závěrečné hodnocení E. Hemingwaye

Úryvek

"Ernest Hemingway použil pro dějový podklad svého románu "Sbohem armádo" své osobní zkušenosti a zážitky. Hlavní hrdina knihy, Frederick Henry, prožívá mnoho stejných situací jako ty, co prožil ve svém životě Hemingway. Některé z těchto podobností jsou autentické, jiné jsou méně přesné a některé události mají úplně odlišné vyústění.

Hemingway, stejně jako Henry, rád pije ve velké míře alkohol. Oba jsou zataženi do 1. světové války, do lékařské funkce. Stejně jako Hemingway, i Henry byl během bitvy postřelen do kolene. Oba muži byli Američané, ale rozdíl, který je zcela nepatný spočívá v tom, že Hemingway byl řidičem Červeného kříže, zatímco Henry byl lékařem italské armády.

Ve skutečném životě potkal Hemingway svou lásku, sestřičku Agnes, v nemocnici, poté, co byl postřelen; Henry se seznámil se svou láskou, Catharinou Barkleyovou, také sestřičkou, ještě před tím, než byl postřelen a hospitalizován. V obou případech byl vztah mezi těmito ženami upevňován, zatímco muži byli hospitalizováni. Jiná odlišnost je v tom, že Hemingwayův románek byl velmi krátký, zatímco kniha naznačuje, že Henryho románek byl silní a vydržel, ačkoli se se svou milou neoženil. V románu "Sbohem armádo" zemře Catherine a její dítě při porodu, což nebyl případ Agnes, která opustila Hemingwaye kvůli italskému důstojníkovi.

Zdá se, že odlišnosti mezi těmito dvěma muži jsou jen povrchové. Kdyby napsal jen autobiografii, kniha by pravděpodobně nebyla tak dobře přijata mezi čtenáři, protože v té době nebyl Hemingway známým autorem. Ačkoli Hemingway popřel názory kritiků, že román "Sbohem armádo" byl symbolický, kdyby neudělal určité změny, nebyli by tak nadšeni válečnou atmosférou a naivností mladého muže, který poprvé prožívá válku. Hemingway, jenž si velmi chránil soukromí, pravděpodobně nechtěl každému odkrývat svůj život, takže malé úpravy mohly ukázat, že to nebyl on sám a jeho zážitky, o kterých v románu psal.

Jsem přesvědčen, že Hemingway nechal Catherinu a její dítě zemřít, protože měl nemocnou a morbidní osobnost. Autor disponuje velkou mocí, protože můžete uskutečňovat věci, které v reálném životě jen tak nepřihodí. Je zřejmé, že Hemingway, jako malé dítě a přes celý svůj život, pociťoval bezmocnost a tak tvořil životy psaním příběhů. Hemingway vyjadřoval své pocity nedostatečnosti a bezmocnosti lovením, pitím, utrácením spousty peněz a sukničkářstvím.
Myslím si, že Hemingway byl posedlý smrtí. Jeho posedlost se ukázala v morbidní smrti slečny Barkleyové a jejího dítěte. Hemingway byl pravděpodobně poblázněn náboženstvím a hříchem a nějakým způsobem cítil nebo se obával, že lidé by měli být potrestáni za užívání si životních potěšení.

Pravděpodobně nejsilnějším důvodem zmínku o smrti Cathariny Barkleyové a smrti jejího dítěte byla Hemingwayova víra, že smrt si přijde pro každého; bylo to nevyhnutelné. Smrt ukončuje život ještě předtím, než máte možnost se něco naučit a žít.

Hemingway již na střední škole psal příběhy, které ukazovaly, že lidé by měli očekávat neočekávané. Jeho příběhy napadaly a rozčilovaly ředitele školy. Soudím, že Hemingway rád šokoval a znechucoval lidi; byl to rebel. Jestliže by napsal závěr, kde slečna Barkleyová a její dítě žijí, bylo by to příliš jednoduché a běžné; Hemingway nebyl s jistotou jako každý jiný člověk a zdálo se, že je na tento fakt hrdý. I skutečnost, že Hemingway napsal kletby a ve svých knihách zobrazoval spoustu sexu, ukazuje, že rád lidi šokoval. Když jeho vydavatel řekl, že musí změnit určité výrazy a upravit svou knihu tak, aby byla pro lidi přijatelná, Hemingway to odmítl, poté však byl přinucen udělat kompromis."

Vlastnosti

Náhled

STÁHNOUT PRÁCI

 1. SMS platba (ČR) 45 Kč

  Platba prostřednictvím brány mobilního operátora. Pro započetí platebního procesu prosím vyplňte kontrolní kód a stiskněte tlačítko "Zaplatit"

  Po proběhnutí platby budete přesměrováni zpět na tuto stránku, kde najdete odkaz ke stažení práce.


  V případě potíží s realizací platby se neváhejte obrátit na infolinku poskytovatele služby, společnost Advanced Telecom Services s.r.o., na čísle +420 776 999 199

  Nápověda pro zákazníky Telefónica O2:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora Telefónica O2 a klikněte na POTVRDIT.
  2. Zobrazí se Vám informace, že SMS byla odeslána.
  3. Na mobilní telefon Vám bude doručena SMS zpráva s odkazem.
  4. Klikněte na odkaz v SMS zprávě, budete propojeni na platební bránu společnosti Telefónica O2. Zde potvrďte platbu.
  5. Na internetu se zobrazí výsledek proběhlé platby.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „O2 platba“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.

  Nápověda pro zákazníky Vodafone:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora Vodafone a klikněte na POTVRDIT.
  2. Dojde k přesměrování na Vodafone portál.
  3. Potvrďte Vaše mobilní číslo kliknutím na DALŠÍ. .
  4. Na Váš mobilní telefon přijde SMS zpráva s kódem.
  5. Zadejte tento kód do formuláře, klikněte na OK.
  6. Objeví se Vám údaje o platbě, kterou potvrďte kliknutím na POKRAČOVAT.
  7. V té chvíli proběhne platba, o jejímž výsledku Vás informuje došlá SMS zpráva.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „M-peněženka“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.

  Nápověda pro zákazníky T-mobile:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora T-mobile a klikněte na POTVRDIT.
  2. Dojde k přesměrování na T-mobile portál, potvrďte zde svůj souhlas s podmínkami platby.
  3. Pokud máte na T-zones účet, přihlaste se a pokračujte bodem 7.
  4. Pokud účet na T-zones nemáte, vepište do formuláře svoje mobilní číslo a klikněte na ODESLAT ČÍSLO.
  5. Přijde Vám SMS zpráva s kódem.
  6. Vepište kód jako heslo do formuláře a klikněte na PŘIHLÁSIT.
  7. Objeví se Vám údaje o platbě, které potvrďte kliknutím na tlačítko ZAPLATIT.
  8. V té chvíli proběhne platba, o jejímž výsledku Vás informuje došlá SMS zpráva.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „M-platba“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.
 2. Platit kartou 38 Kč

  Platba kartou. Pro započetí platebního procesu prosím vyplňte kontrolní kód a stiskněte tlačítko "Zaplatit"

  Po proběhnutí platby budete přesměrováni zpět na tuto stránku, kde najdete odkaz ke stažení práce.


  Po odeslání kontrolního kódu budete přesměrováni do platební brány ČSOB, kde zadáte údaje potřebné pro platbu. Platbu dokončíte stisknutím tlačítka "ZAPLATIT".

  Akceptované karty: VISA, VISA Electron, V PAY, MasterCard, Maestro.

 3. Koupit za kredity - 35 Kč >>> ZVÝHODNĚNÁ CENA!
  Jedním stiskem tlačítka, obratem a za výhodnou cenu!
  JEN PRO REGISTROVANÉ UŽIVATELE
  Cena za stažení je pouze 630 kreditů (=35Kč).
 4. SMS platba (Slovensko) - 1,70€
  Stahovací kód k této práci získáte do několika minut se službou mobilního operátora Premium Rate SMS.
  Zašlete SMS zprávu ve tvaru: SEMmezera435
  - na telefonní číslo: 8877
  Cena jedné SMS je 1,70€ včetně DPH. Pro využití SMS platby je třeba mít aktivovanou službu Premium Rate SMS. Službu technicky zajišťuje Advanced Telecom Services, s. r. o.
  SMS musí být ve formátu TEXT, bez diakritiky a bez formátování (tj. základní velikost a typ písma). Stahovací kód je použitelný pouze pro tuto práci a je platný až do uzavření okna internetového prohlížeče.
  Stahovací kód přijde obratem na mobil, je platný 24 hodin a lze jej zadat celkem dvakrát.
  Pro stažení této práce zadejte stahovací kód (bez uvozovek):


Důležité informace: Provedením mobilní platby, odesláním SMS, platbou kredity, platbou kartou nebo převodem z účtu souhlasíte s Podmínkami stahování.
Veškeré informace o platbách si můžete přečíst zde.
Máte při placení nebo stahování práce problém? Odpovědi na časté problémy najdete zde nebo kontaktujte naší podporu.

Diskuse