Seminarky.cz > Životopisy > > > Hugo von Hofmannsthal

Hugo von Hofmannsthal


Kategorie: Životopisy spisovatelů

Typ práce: Životopisy

Škola: Masarykova univerzita Filozofická fakulta Masarykovy univerzity, Brno

Charakteristika: Práce zpracovává spisovatele Huga von Hofmannsthala. Po seznámení s autorem jsou zde uvedeny jeho díla, která jsou rozřazena podle žánrů.

Obsah

1.
Seznámení s autorem
2.
Z jeho života
3.
Působení
4.
Dílo

Úryvek

"Hugo von Hofmannsthal
Celým jménem Hugo Laurenz August Hofmann se proslavil jako rakouský autor románů, esejí, dramat, libret a básní. Své jméno však neukazoval veřejnosti již od začátku své tvorby. Zprvu se představoval pod pseudonymem Loris a Theophil Morreu.
Narodil se 1. února 1874 ve Vídni. Za příponu „von“ vděčí svému židovskému pradědečkovi, jemuž tento titul udělil císař. Hugo začínal na básních, poté přešel na libreta. Známou operou je například Elektra z roku 1909 nebo Die Frau ohne Schatten z roku 1919. Jedním z jeho prvních prací z oblasti dramat je hra Everyman z 15. století. Tu totiž v roce 1912 přepracoval na verzi Jederman. Jederman se pak stal hlavním představením na Salzburském festivalu, který založil sám Hofmannsthal s Maxem Reinhardtem v roce 1920. Další dramatická tvorba se orientovala na téma náboženská, zvláště pak římskokatolická.
Hugo von Hofmannsthal žil pouhých 57 let. V jeho 55 letech se jedno z jeho 3 dětí, syn Franz, zabil. Hugo o dva roky později umřel na mozkovou mrtvici."

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: x57b3718901880.zip (9 kB)
Nezabalený formát:
Hugo_von_Hofmannsthal.doc (29 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse