Malý problém?


Kategorie: Fejeton

Typ práce: Slohové práce

Škola: Gymnázium, Kolín III, Žižkova 162, Kolín III

Charakteristika: Fejeton se zamýšlí nad zdánlivě nepodstatným problémem, nad mizením ponožek.

Obsah

1.
Uvedení do problému
2.
Ponožkožrout
3.
Alternativní vesmír
4.
Co teď?
5.
Nález

Úryvek

"„Mami? Neviděla jsi někde druhou ponožku od téhle?“ ptám se a ukazuji mámě černou ponožku s bílými puntíky. Máma zavrtěla hlavou a já opět, jako už mnohokrát, odešla zklamána zpět do svého pokoje. A tak mě napadlo, kam ty ponožky vlastně mizí? V šuplíku už mám několik osamocených, kterým chybí druhá do páru, a již příliš nedoufám, že je někdy najdu. Ztrácí se snad nějak záhadně v pračce? Nebo nám je někdo škodolibě krade?
Představujeme Vám našeho nového Ponožkožrouta, bytost, bez které se Vaše pračka rozhodně neobejde. Od srpna tohoto roku je již Ponožkožrout součástí každé nově vyrobené pračky, pokud však vlastníte starší model, nevadí, můžete si ho přikoupit v autorizovaných prodejnách. Nezapomínejte ho pravidelně krmit, pokud Váš Ponožkožrout vyhladoví, mohl by se začít živit i jiným typem oblečení.
Puf. Moje černá ponožka s bílými pruhy se objevila v paralelním vesmíru. Puf, puf, puf. V každém domě lidé nalézají kvanta ponožek, které ale nikomu nepatří. Každá rodina má svou vlastní sbírku ponožek, od kterých nemá druhou do páru, a nikdy předtím je neviděli. Záhadu už řešili už mnozí vědci, proč se ponožky objevují, to zatím nikdo neví.
A právě teď zmizela ta poslední ponožka. Co teď? Jedním řešením by mohla být revoluce v módě. Bylo by prostě normální, že všichni nosí různé kombinace, návrháři by se předháněli v návrzích těch nejlepších kombinací. Ale znáte starší lidi, ti mají problémy s přizpůsobením se novým trendům, takhle by to prostě nešlo. Řekli byste, že si teda ponožky nevezmete a půjdete jen v botaskách. Na pár dní jistě dobré řešení, ale myslím, že za pár dní by vám vaše nohy asi nepoděkovaly. Situace by se brzy stala neúnosnou, jedinou záchranou by mohli být vědci, kteří by sestrojili přístroj, který umí k vaší ponožce vyrobit stejnou. Proč by ovšem vědce měli zajímat vaše ponožky, jim je úplně jedno, jestli mají stejné.
Sláva! Šla jsem ustlat postel a ponožka vypadla z deky. Ale počkat, tahle není moje… "

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: x504790dca5198.zip (9 kB)
Nezabalený formát:
Maly_problem.doc (34 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse