Seminarky.cz > Studijní podklady > Výpisky z knih, recenze > > Někdy v sukni (výstava MG Brno)

Někdy v sukni (výstava MG Brno)


Kategorie: Malířství

Typ práce: Výpisky z knih, recenze

Škola: Masarykova univerzita Filozofická fakulta Masarykovy univerzity, Brno

Charakteristika: Recenze výstavy Někdy v sukni konané na jaře roku 2014 v Moravské galerii v Brně. Práce obsahuje informace o výstavě, o jejich autorkách i přispěvatelkách. Podrobněji jsou zde rozpracována vybraná díla. Poslední dva odstavce jsou věnovány konkrétním částem výstav a kritice výstav samotné.

Obsah

Někdy v sukni, rozsah 2 NS:
1.
Informace o výstavě
2.
Rozbor výstavy (uspořádání, obsah, ...)
3.
1. část výstavy
4.
2. část výstavy

Úryvek

"Od 7. února do 18. května máme možnost navštívit pozoruhodnou výstavu nazvanou "Někdy v sukni – umění 90. let". Jsou zde k vidění nejrůznější kousky umělkyň, které se prosadily v 90. letech minulého století. Celkem 14 žen bylo osloveno autorkou výstavy Pavlínou Morganovou. Zúčastněné výtvarnice, mezi které patří například Kateřina Šedá, Veronika Bromová, Milena Dopitová, Lenka Klodová či Alena Kotzmannová, jsou považovány za hlavní autorky, jenž rozhýbaly české výtvarné umění 90. let.
Výstava je seřazena chronologicky podle doby, ve které díla vznikla, tedy celkem do tří oddílů. V první části se setkáváme s díly Mileny Dopitové, Veroniky Bromové a Markéty Othové. První, co spatří náš zrak při vstupu do prvního salonku, je dílo "Dvojčata. Já a moje sestra, 1991". Jsou to dvě velkoformátové černobílé fotografie Mileny Dopitové a její sestry. Obě jsou nenalíčené, mají stejnou (koupací) čepici na hlavě, stejně se tváří, stejným směrem koukají. To vše proto, aby mohl divák studovat jejich podobnosti či rozdíly. Před fotografiemi je nainstalován stůl s židličkou. Autorka si dala tu práci a oba předměty oblékla do růžového pleteného oblečku. O kousek dál na nás hledí "Oči mých sester". Na černobílých fotografiích jsou tváře umělkyniny babičky a jejich dvou sester. Všechny tři dámy mají úpravou zvýrazněné oči. Další exemplářem jsou například billboardy Markéty Othové nesoucí název "Fotoimplantace – fotoamputace, 1993". Autorka si zde šikovně pohrála s kruhovými výseči tváří fotografovaných osob."

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: x550800b1dacdd.zip (9 kB)
Nezabalený formát:
Moravska_galerie_v_Brne.doc (30 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse