Seminarky.cz > Seminárky/Referáty > > Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež

Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež

Kategorie: Andragogika, Pedagogika

Typ práce: Seminárky/referáty

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Seminární práce je vypracovaným projektem zrodu nízkoprahového zařízení, které je určeno pro volnočasové, tj. mimoškolní, aktivity. Po prvotním nastínění situace, upozornění na teoretická východiska a vylíčení informací o projektu je zmíněný úkol též řešen z pohledu materiálního a personálního zabezpečení. Nechybí ani návrh z ekonomického hlediska na provoz tohoto zařízení. Autor vyjmenovává, na jakou skupinu lidí je klub zaměřen a jaké aktivity lze v něm provozovat. Seminární práce je doplněna slovním hodnocením od vyučujícího.

Obsah

1.
Úvod
2.
Zadání a teoretická východiska
3.
Informace o projektu
3.1.
Klub mimoškolních aktivit a jeho cíle
3.2.
Čajovna, galerie a jejich cíle
3.3.
Cílové skupiny
3.4.
Ostatní informace a otevírací doby
4.
Personální zajištění projektu
5.
Nemovité a movité zajištění
6.
Ekonomika vzniku a provozu
7.
Vlastní mimoškolní aktivity
8.
Použitá literatura
9.
Hodnocení

Úryvek

"Klub mimoškolních aktivit a jeho cíle

Klub mimoškolních aktivit by se měl stát bezpečným prostorem, ve kterém budou mladí lidé trávit svůj volný čas, realizovat své zájmy, v rámci nich poznávat, navazovat nové vztahy a tak se začleňovat do vrstevnické skupiny i do společnosti. Bezpečným proto, že pomáhá držet mladé lidi stranou od nebezpečí vzniku sociálně patologického chování (alkohol, návykové látky, vandalismus, atp.) a naopak je příkladně vést a zvyšovat kvalitu života. Za tímto účelem je nabízena i poradenská činnost, která může pomoci při zvládání složitých či omezujících životních situací mladých lidí. Stěžejní myšlenkou je nízkoprahovost a styl „přijď a bav se“ - klub je otevřený všem, dobrovolný a bezplatný, je možné přijít a odejít kdykoliv a bavit se jakkoliv. Vedle této možnosti jsou otevřeny pravidelné denní kroužky. Vstup do klubu bude vázán na krátkou registraci (jméno, příjmení, adresa, kontaktní údaje rodičů) a vystavení klubové karty.
Klub mimoškolních aktivit je garantem především uměleckých aktivit a na tomto poli se nechává inspirovat moderním a populárním streetartem. Nabízí tak množství výtvarného, tanečně-pohybového, dramatického i hudebního vyžití a materiálně ho zajišťuje. Zmiňme kupříkladu hiphopové tance, graffiti a sticker art nebo hudební umění rapu či beatboxu. Vedle toho je klub platformou pro vyžití sportovní, ke kterému nabízí své prostory kryté haly a venkovních prostor včetně zbudované dráhy pro horská kola.

Čajovna, galerie a jejich cíle

Vyjma klubu mimoškolních aktivit nabídne projekt Čaj-van i možnost posezení ve vlastní čajovně, jejíž prostor bude současně sloužit jako galerie. Čajovna s galerií bude určena pro návštěvníky klubu mimoškolních aktivit a nabídne tak možnosti občerstvení před/po/během aktivit. Základní občerstvení bude nabízeno zdarma, ostatní za zvýhodněné ceny. Vystavována a předváděna budou výhradně díla (výtvarná, ale i hudební, taneční a dramatická), která vzniknou v klubu mimoškolních aktivit v rámci kroužků či volné činnosti.
Mimo otevírací hodiny klubu mimoškolních aktivit bude čajovna s galerií komerčně využívána a tím pádem otevřena pro širokou veřejnost. Cílem tohoto řešení je snaha o navýšení finanční nezávislosti na cizích subjektech. Veškerý zisk bude samozřejmě zpětně investován a posezení v čajovně tak bude mít jistou nadhodnotu ve formě okamžité pomoci.
V odpoledních hodinách se pak, v pravidelných intervalech, bude konat setkávání autorů vystavených děl s širokou veřejností právě v prostorách čajovny. Předpokládány jsou návštěvy z řad kamarádů, rodičů, prarodičů a tak podobně.

Cílové skupiny

Projekt Čaj-van pracuje primárně s věkovou skupinou mladých lidí ve věku 12-15 let (přičemž hranice této věkové skupiny nejsou striktně ostré), žijících v městě Přelouči a blízkém okolí, kteří se nemohou nebo nechtějí účastnit běžných forem trávení volného času a dávají tak přednost neproduktivnímu trávení volného času mimo rodinu či jinou sociální skupinu. Věkové skupině je podřízena volba aktivit a také kupříkladu nábor lektorů.
Komerční část projektu pak cílí na nejširší skupinu návštěvníků, od mladých lidí po seniory, od rodičů dětí, přes kamarády, po prarodiče. Pravidelná setkávání těchto věkových skupin v rámci výstav zajišťují kontakt s okolím a jistou odezvu."

Poznámka

Seminární práce z Fakulty tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci, předmět Rekreologie. Práce obsahuje obrázek a tabulky. Čistý text je cca 6 stran.

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

 1. SMS platba (ČR) 45 Kč

  Platba prostřednictvím brány mobilního operátora. Pro započetí platebního procesu prosím vyplňte kontrolní kód a stiskněte tlačítko "Zaplatit"

  Po proběhnutí platby budete přesměrováni zpět na tuto stránku, kde najdete odkaz ke stažení práce.


  V případě potíží s realizací platby se neváhejte obrátit na infolinku poskytovatele služby, společnost Advanced Telecom Services s.r.o., na čísle +420 776 999 199

  Nápověda pro zákazníky Telefónica O2:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora Telefónica O2 a klikněte na POTVRDIT.
  2. Zobrazí se Vám informace, že SMS byla odeslána.
  3. Na mobilní telefon Vám bude doručena SMS zpráva s odkazem.
  4. Klikněte na odkaz v SMS zprávě, budete propojeni na platební bránu společnosti Telefónica O2. Zde potvrďte platbu.
  5. Na internetu se zobrazí výsledek proběhlé platby.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „O2 platba“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.

  Nápověda pro zákazníky Vodafone:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora Vodafone a klikněte na POTVRDIT.
  2. Dojde k přesměrování na Vodafone portál.
  3. Potvrďte Vaše mobilní číslo kliknutím na DALŠÍ. .
  4. Na Váš mobilní telefon přijde SMS zpráva s kódem.
  5. Zadejte tento kód do formuláře, klikněte na OK.
  6. Objeví se Vám údaje o platbě, kterou potvrďte kliknutím na POKRAČOVAT.
  7. V té chvíli proběhne platba, o jejímž výsledku Vás informuje došlá SMS zpráva.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „M-peněženka“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.

  Nápověda pro zákazníky T-mobile:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora T-mobile a klikněte na POTVRDIT.
  2. Dojde k přesměrování na T-mobile portál, potvrďte zde svůj souhlas s podmínkami platby.
  3. Pokud máte na T-zones účet, přihlaste se a pokračujte bodem 7.
  4. Pokud účet na T-zones nemáte, vepište do formuláře svoje mobilní číslo a klikněte na ODESLAT ČÍSLO.
  5. Přijde Vám SMS zpráva s kódem.
  6. Vepište kód jako heslo do formuláře a klikněte na PŘIHLÁSIT.
  7. Objeví se Vám údaje o platbě, které potvrďte kliknutím na tlačítko ZAPLATIT.
  8. V té chvíli proběhne platba, o jejímž výsledku Vás informuje došlá SMS zpráva.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „M-platba“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.
 2. Platit kartou 38 Kč

  Platba kartou. Pro započetí platebního procesu prosím vyplňte kontrolní kód a stiskněte tlačítko "Zaplatit"

  Po proběhnutí platby budete přesměrováni zpět na tuto stránku, kde najdete odkaz ke stažení práce.


  Po odeslání kontrolního kódu budete přesměrováni do platební brány ČSOB, kde zadáte údaje potřebné pro platbu. Platbu dokončíte stisknutím tlačítka "ZAPLATIT".

  Akceptované karty: VISA, VISA Electron, V PAY, MasterCard, Maestro.

 3. Koupit za kredity - 35 Kč >>> ZVÝHODNĚNÁ CENA!
  Jedním stiskem tlačítka, obratem a za výhodnou cenu!
  JEN PRO REGISTROVANÉ UŽIVATELE
  Cena za stažení je pouze 630 kreditů (=35Kč).
 4. SMS platba (Slovensko) - 1,70€
  Stahovací kód k této práci získáte do několika minut se službou mobilního operátora Premium Rate SMS.
  Zašlete SMS zprávu ve tvaru: SEMmezera23093
  - na telefonní číslo: 8877
  Cena jedné SMS je 1,70€ včetně DPH. Pro využití SMS platby je třeba mít aktivovanou službu Premium Rate SMS. Službu technicky zajišťuje Advanced Telecom Services, s. r. o.
  SMS musí být ve formátu TEXT, bez diakritiky a bez formátování (tj. základní velikost a typ písma). Stahovací kód je použitelný pouze pro tuto práci a je platný až do uzavření okna internetového prohlížeče.
  Stahovací kód přijde obratem na mobil, je platný 24 hodin a lze jej zadat celkem dvakrát.
  Pro stažení této práce zadejte stahovací kód (bez uvozovek):


Důležité informace: Provedením mobilní platby, odesláním SMS, platbou kredity, platbou kartou nebo převodem z účtu souhlasíte s Podmínkami stahování.
Veškeré informace o platbách si můžete přečíst zde.
Máte při placení nebo stahování práce problém? Odpovědi na časté problémy najdete zde nebo kontaktujte naší podporu.

Diskuse