Poltergeist


Kategorie: Základy společenských věd

Typ práce: Seminárky/referáty

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Práce ve vší stručnosti vysvětluje, co je to "poltergeist" a jak se projevuje. Autorka uvádí nejznámější případy tohoto jevu - především události z Enfieldu v roce 1977 a pokouší se letmě naznačit, co by mohlo tyto specifické jevy způsobovat.

Obsah

1.
Vysvětlení názvu
2.
Projevy
3.
Enfieldský fenomén
4.
Pokus o vysvětlení
5.
Jiné případy

Úryvek

Nejzajímavější případ se stal v londýnském městě Enfield v roce 1977 a trval 11 měsíců. Enfieldský fenomén se poprvé objevil 31. srpna 1977 v půl desáté večer. Rozvedená čtyřicátnice paní Harperová ukládala ke spánku své dvě děti a najednou uslyšela podivné šustění. Po chvíli uviděla jak se těžká komoda přemístila o půl metru. Paní Harperová posunula prádelník zpátky, ale ten se znovu posunul a už nešel vrátit zpět. Při tom bylo slyšet hlasité klepání, které vycházelo ze zdi. Kolem 11 hodiny zavolala policii. V přítomnosti policisty se začala posunovat židle stejně jako se posunoval prádelník.Také se ozýval hluboký, surový hlas. Příští den létaly kolem domu kostky a skleněné kuličky, které byly neobvykle horké. Toto bombardování trvalo tři dny. Jednou se nečekaně objevila kostka, která přelétla přes pokoj a zasáhla fotoreportéra do hlavy. Jindy začali bezdůvodně hořet kousky papíru nebo šatstvo. Část plynového hořáku se vyšroubovala z krbu a rošt přeletěl přes obývák. Komoda, těžká pohovka a francouzská postel se vydaly na záhadnou cestu po pokoji. Dům dali vysvětit knězem, ale to nepomohlo. O síle fenoménu nešlo pochybovat.
Mnozí lidé mají v sobě přebytečnou energii, která opouští tělo a přeměňuje se v bioplazmové kapsy. V tomto případě byla ohniskem poltergeistu malá Janet Harperová. Z ní vycházel i zmíněný mužský hlas. Tajemná síla ji zvedala a vyhazovala z postele.
Lákavým polem působnosti pro energické badatele je Sanford Orcas, který leží v Dorsetu a jeho kurie je známá svými 14 strašidly. Například:dáma v zeleném, dáma v černém, které se přesně v 11.50 objevují na schodech, místní obyvatel, který se objevil ve vrátnici, přízrak psa a dvoumetrový lokaj, který se zajímá o panny."

Poznámka

Velmi stručné, nepropracované a zdá se, že i nedokončené.

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: ahum_ostx0003.zip (9 kB)
Nezabalený formát:
Poltergeist.doc (28 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse