Seminarky.cz > Seminárky/Referáty > > Překladatelské služby - podnikatelský záměr

Překladatelské služby - podnikatelský záměr

Kategorie: Podnikatelský záměr

Typ práce: Seminárky/referáty

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Práce zhodnocuje reálné možnosti uskutečnění podnikatelské vize v oboru překladatelských služeb, a posuzuje subjektivní možnosti, a podmínky daného projektu, a to tak, aby podnikatelce mohla sloužit jako vodítko pro dosažení jednotlivých strategických cílů.

Obsah

1.
Úvod
2.
Charakteristika podnikatelky a jejich cílů
3.
Organizace řízení
4.
Přehled základních výsledků a závěrů projektů
5.
Závěr

Úryvek

"• charakteristika poskytovaných služeb

Vzhledem k tomu, že paní Järglová má dlouhodobé zkušenosti v práci pro zahraniční firmy v oblasti účetnictví a daňového poradenství a zároveň získala zkušenosti s překlady v anglickém jazyce, rozhodla se tyto služby poskytovat formou externí spolupráce pro širokou klientelu.
Jádrem poskytovaných služeb budou překlady, především z oboru ekonomie, obchodu a financí, které bude poskytovat především pro své dva největší klienty -International Heavy Ingeneering Inc. a Agenturu Translatia, ale i pro další klienty, které bude získávat prostřednictvím inzerce na webových stránkách. Tato forma získávání nové klientely se jí již osvědčila, neboť již ve zkušebním provozu těchto stránek ji oslovilo několik potencionálních klientů.
Tyto služby bude paní Järglová poskytovat především prostřednictvím internetu, tzn. že veškeré zadání překladů bude získávat prostřednictvím e-mailu, případně faxu a stejně tak bude i vyhotovené práce zasílat svým klientům. Tento způsob práce a komunikace s klienty ji umožní být doma s dětmi a současně pracovat dle potřeb klientů a pružně reagovat na jejich požadavky.

• sledované cíle

Hlavním cílem paní Järglové bude nejen získání stálé klientely a stálého příjmu, který ji bude zabezpečovat vyšší životní úroveň, než jakou by měla jen s pomocí sociálních dávek, ale také jí umožní být neustále ve styku s vnějším světem a neustále pracovat na rozšiřování svých zkušeností a budování své kariéry.

Organizace podnikání

Pro podnikání je nezbytné vyřízení živnostenského listu. Podnikání v tomto oboru je zařazeno do oboru živností volných dle nařízení vlády č. 140/2000 Sb., ve znění nařízení č. 468/2000 Sb., kterým se stanoví seznam oborů živností volných: Číslo oboru 105. – Překladatelská a tlumočnická činnost.

Vzhledem ke skutečnosti, že paní Järglová má pouze státní zkoušky, ale není oprávněna k notářskému ověřování překladů, dohodla se na externí spolupráci s panem Ing. Rostislavem Kotajným, který jí přislíbil tyto služby v případě potřeby poskytovat. Tímto může paní Järglová poskytovat kompletní služby anglických překladů.

Pro započetí svého podnikání bude paní Järglová potřebovat taktéž zařídit svou vlastní kancelář, která ji umožní nerušeně pracovat. Zde bude kromě kancelářského nábytku potřebovat počítač s připojením na internet, tiskárnu, kopírku, fax, telefon a posléze i skener. Počítač, tiskárnu a skener si paní Järglová zakoupí vlastní a tato investice by měla být ve výši 65.000.-- Kč. Tyto finanční prostředky si vypůjčí na dobu jednoho roku od svých rodičů. Ostatní vybavení jí nabídla poskytnout firma International Heavy Ingeneering Inc. na splátky za celkovou cenu 54.000,-- Kč. Vzhledem k tomu, že toto vybavení je již používané a tudíž i jeho cena je tedy značně nižší a s ohledem na měsíční splátky po dobu tří let je tento způsob pořízení potřebného vybavení nanejvýš výhodný. Kancelář bude zařízena v místnosti pracovny paní Järglové, která má vlastní přístup z chodby rodinného domku a případní klienti ani rodina tak nebudou vzájemně rušeni. Dále bude nutné nechat si vyrobit osobní vizitky (viz příloha č.2 – Návrh vizitky) a zároveň plně zprovoznit webové stránky.

Pracovní dobu si paní Järglová pevně nestanovila, bude pracovat podle potřeb její klientely, dle odhadu v průměru 4-5 hodin denně, včetně víkendů. Z předchozích zkušeností paní Järglová ví, že největší zájem je o překlady z pátku do pondělka, takže bude nutno počítat s prací i o víkendech, neboť je důležité vycházet klientům vstříc."

Poznámka

Obsahuje tabulky, návrh inzerátu a vizitek. Čistý text dosahuje cca 4,5 stran.

Vlastnosti

Náhled

STÁHNOUT PRÁCI

 1. SMS platba (ČR) 15 Kč

  Platba prostřednictvím brány mobilního operátora. Pro započetí platebního procesu prosím vyplňte kontrolní kód a stiskněte tlačítko "Zaplatit"

  Po proběhnutí platby budete přesměrováni zpět na tuto stránku, kde najdete odkaz ke stažení práce.


  V případě potíží s realizací platby se neváhejte obrátit na infolinku poskytovatele služby, společnost Advanced Telecom Services s.r.o., na čísle +420 776 999 199

  Nápověda pro zákazníky Telefónica O2:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora Telefónica O2 a klikněte na POTVRDIT.
  2. Zobrazí se Vám informace, že SMS byla odeslána.
  3. Na mobilní telefon Vám bude doručena SMS zpráva s odkazem.
  4. Klikněte na odkaz v SMS zprávě, budete propojeni na platební bránu společnosti Telefónica O2. Zde potvrďte platbu.
  5. Na internetu se zobrazí výsledek proběhlé platby.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „O2 platba“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.

  Nápověda pro zákazníky Vodafone:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora Vodafone a klikněte na POTVRDIT.
  2. Dojde k přesměrování na Vodafone portál.
  3. Potvrďte Vaše mobilní číslo kliknutím na DALŠÍ. .
  4. Na Váš mobilní telefon přijde SMS zpráva s kódem.
  5. Zadejte tento kód do formuláře, klikněte na OK.
  6. Objeví se Vám údaje o platbě, kterou potvrďte kliknutím na POKRAČOVAT.
  7. V té chvíli proběhne platba, o jejímž výsledku Vás informuje došlá SMS zpráva.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „M-peněženka“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.

  Nápověda pro zákazníky T-mobile:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora T-mobile a klikněte na POTVRDIT.
  2. Dojde k přesměrování na T-mobile portál, potvrďte zde svůj souhlas s podmínkami platby.
  3. Pokud máte na T-zones účet, přihlaste se a pokračujte bodem 7.
  4. Pokud účet na T-zones nemáte, vepište do formuláře svoje mobilní číslo a klikněte na ODESLAT ČÍSLO.
  5. Přijde Vám SMS zpráva s kódem.
  6. Vepište kód jako heslo do formuláře a klikněte na PŘIHLÁSIT.
  7. Objeví se Vám údaje o platbě, které potvrďte kliknutím na tlačítko ZAPLATIT.
  8. V té chvíli proběhne platba, o jejímž výsledku Vás informuje došlá SMS zpráva.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „M-platba“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.
 2. Platit kartou 15 Kč

  Platba kartou. Pro započetí platebního procesu prosím vyplňte kontrolní kód a stiskněte tlačítko "Zaplatit"

  Po proběhnutí platby budete přesměrováni zpět na tuto stránku, kde najdete odkaz ke stažení práce.


  Po odeslání kontrolního kódu budete přesměrováni do platební brány GP webpay, kde zadáte údaje potřebné pro platbu. Platbu dokončíte stisknutím tlačítka "ZAPLATIT".

  Akceptované karty: VISA, VISA Electron, V PAY, MasterCard, Maestro.

 3. Koupit za kredity - 10 Kč >>> ZVÝHODNĚNÁ CENA!
  Jedním stiskem tlačítka, obratem a za výhodnou cenu!
  JEN PRO REGISTROVANÉ UŽIVATELE
  Cena za stažení je pouze 180 kreditů (=10Kč).
 4. SMS platba (Slovensko) - 0,60€
  Stahovací kód k této práci získáte do několika minut se službou mobilního operátora Premium Rate SMS.
  Zašlete SMS zprávu ve tvaru: SEMmezera977
  - na telefonní číslo: 8877
  Cena jedné SMS je 0,60€ včetně DPH. Pro využití SMS platby je třeba mít aktivovanou službu Premium Rate SMS. Službu technicky zajišťuje Advanced Telecom Services, s. r. o.
  SMS musí být ve formátu TEXT, bez diakritiky a bez formátování (tj. základní velikost a typ písma). Stahovací kód je použitelný pouze pro tuto práci a je platný až do uzavření okna internetového prohlížeče.
  Stahovací kód přijde obratem na mobil, je platný 24 hodin a lze jej zadat celkem dvakrát.
  Pro stažení této práce zadejte stahovací kód (bez uvozovek):


Důležité informace: Provedením mobilní platby, odesláním SMS, platbou kredity, platbou kartou nebo převodem z účtu souhlasíte s Podmínkami stahování.
Veškeré informace o platbách si můžete přečíst zde.
Máte při placení nebo stahování práce problém? Odpovědi na časté problémy najdete zde nebo kontaktujte naší podporu.

Diskuse