Seminarky.cz > Seminárky/Referáty > > Profil managera

Profil managera

Kategorie: Osobnost managera

Typ práce: Seminárky/referáty

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Tento text se zabývá profilem manažera. Nejprve definuje, kdo to manažer je, a rozebírá předpoklady a vlastnosti úspěšného manažera. Dále specifikuje jednotlivé úrovně řízení a následně charakterizuje hlavní manažerské styly a úlohy.

Obsah

1.
Profil managera
1.1.
Kdo to je manager
1.2.
Rysy a předpoklady úspěšného managera
1.3.
Manager a úroveň řízení
1.4.
Managerské styly
1.4.1.
Autokratický styl
1.4.2.
Demokratický styl
1.4.3.
Liberální styl
1.5.
Managerské úlohy
1.5.1.
Plánování
1.5.2.
Organizování
1.5.3.
Vedení
1.5.4.
Kontrola
1.5.5.
Personalistika
1.5.1.
Rozhodování
1.6.
Slovo závěrem

Úryvek

"Profil managera

1.1. Kdo to je manager
Manager je každá osoba v hierarchii podniku, která odpovídá za činnost svěřeného úseku. Být dobrým managerem tedy znamená pouze a jen to, zda-li svěřený úsek managerovi prospívá nebo je na úbytě; jakékoliv jiné hodnocení managera je naprosto liché – dodržování zákonů a firemních předpisů je naprostou samozřejmostí.
Managerem se každý stane okamžikem jmenování do funkce, ať už má nebo nemá pro pozici managera vhodné vzdělání; to jak obstojí, závisí na mnoha faktorech, ty nejdůležitější uvedu:

1.2. Rysy a předpoklady úspěšného managera
1. Osobnost managera – s pozicí managera souvisí autorita, které této funkci náleží. Pokud manager sám o sobě není schopen s touto autoritou zacházet, není vhodným typem pro jakékoliv vedení lidí nebo úseku.
2. Kvalita podřízeného týmu – s funkcí managera souvisí volná ruka ve volbě podřízených a úspěch celého úseku, pak do velké míry závisí na kvalitě podřízeného týmu pracovníků. Vycházíme zde z předpokladu, že žádný manager nemůže zvládnout úkoly celého oddělení, ale všem dílčím úkolům svých podřízených by měl dokonale rozumět a ovládat je – nejen pro případ nemoci svého podřízeného …
3. Kvalita nadřízeného – k tomuto bodu podotýkám bohužel … kdokoliv jako manager neuspěje, ať už má sebelepší managerský profil, tak ve chvíli, kdy je mu jeho práce ničena nadřízeným, nebo nadřízeným úsekem uspět nemůže – dobrý manager v tuto chvíli odchází z firmy a hledá si pro svou specializaci práci novou.
4. Firemní kultura – prvním a jediným kritériem zaměstnance (nejen managera) pro to, zda-li má nebo nemá nastoupit do určité firmy je firemní kultura. Pokud je zaměstnanec nebo manager zvyklý na „volné ruce“ při své činnosti, rozhodně neuspěje v prostředí svázaném firemními nařízeními a předpisy a naopak. Musí tedy platit oboustranná vhodnost pro úspěšný fungující tým firma – manager.
5. Plat managera – může se to zdát jako banální poznámka, která banální není; někdo není schopen fungovat v pozici, kdy je ve své činnosti finančně podhodnocen nebo přeplacen – výše platu tedy může být oboustranně motivující i demotivující.
6. Zdravotní dispozice – s pozicí managera souvisí odpovědnost a ta sama o sobě vytváří tlak, který nejednoho managera donutila se svou prací přestat z důvodů přílišného stresu a následných zdravotních komplikací – manager tedy musí zvládat, kromě svých povinností jediné, a tím je právě stres.
7. Potřebná kvalifikace – dána buď odpovídajícím studiem a znalostmi nebo dlouholetou praxí v oboru – není výjimkou, kdy se úspěšným managerem stane někdo se základním nebo středoškolským vzděláním a naopak, kdy neúspěšní manageři jsou z řad vysoce vzdělaných lidí.
8. Dalšími nutnými charakterovými rysy dobrého managera je cílevědomost, schopnost obhájit si vlastní názory a stát si za nimi, schopnost kvalitních a prospěšných rozhodnutí, cit pro práci a cit pro práci s lidmi, otevřenost novým a dobrým názorům, schopnost zlepšovat činnosti, schopnost inovací – čili tvořivost, inteligence – čím výše se v hierarchii podniku nachází tím vyšší – (liniový manageři minimálně IQ 120, manageři středního managementu IQ 130, top management IQ 140, nejvyšší vedení - minimálně IQ 150), trestní a morální bezúhonnost a schopnost být lidem vzorem, analytické myšlení, tvrdost – a tou nejvyšší tvrdostí musí být ta uplatňovaná na sobě a v neposlední řadě oprávněné sebevědomí.
9. Tou poslední a nejdůležitější vlastností managera je schopnost sladit činnost svou a činnost svého oddělení s úspěchem podniku – tzn. úsek podniku nikdy nesmí svůj úspěch nadřadit úspěchu firmy jako celku.
10. Vhodné rodinné zázemí."

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

 1. SMS platba (ČR) 15 Kč

  Platba prostřednictvím brány mobilního operátora. Pro započetí platebního procesu prosím vyplňte kontrolní kód a stiskněte tlačítko "Zaplatit"

  Po proběhnutí platby budete přesměrováni zpět na tuto stránku, kde najdete odkaz ke stažení práce.


  V případě potíží s realizací platby se neváhejte obrátit na infolinku poskytovatele služby, společnost Advanced Telecom Services s.r.o., na čísle +420 776 999 199

  Nápověda pro zákazníky Telefónica O2:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora Telefónica O2 a klikněte na POTVRDIT.
  2. Zobrazí se Vám informace, že SMS byla odeslána.
  3. Na mobilní telefon Vám bude doručena SMS zpráva s odkazem.
  4. Klikněte na odkaz v SMS zprávě, budete propojeni na platební bránu společnosti Telefónica O2. Zde potvrďte platbu.
  5. Na internetu se zobrazí výsledek proběhlé platby.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „O2 platba“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.

  Nápověda pro zákazníky Vodafone:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora Vodafone a klikněte na POTVRDIT.
  2. Dojde k přesměrování na Vodafone portál.
  3. Potvrďte Vaše mobilní číslo kliknutím na DALŠÍ. .
  4. Na Váš mobilní telefon přijde SMS zpráva s kódem.
  5. Zadejte tento kód do formuláře, klikněte na OK.
  6. Objeví se Vám údaje o platbě, kterou potvrďte kliknutím na POKRAČOVAT.
  7. V té chvíli proběhne platba, o jejímž výsledku Vás informuje došlá SMS zpráva.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „M-peněženka“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.

  Nápověda pro zákazníky T-mobile:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora T-mobile a klikněte na POTVRDIT.
  2. Dojde k přesměrování na T-mobile portál, potvrďte zde svůj souhlas s podmínkami platby.
  3. Pokud máte na T-zones účet, přihlaste se a pokračujte bodem 7.
  4. Pokud účet na T-zones nemáte, vepište do formuláře svoje mobilní číslo a klikněte na ODESLAT ČÍSLO.
  5. Přijde Vám SMS zpráva s kódem.
  6. Vepište kód jako heslo do formuláře a klikněte na PŘIHLÁSIT.
  7. Objeví se Vám údaje o platbě, které potvrďte kliknutím na tlačítko ZAPLATIT.
  8. V té chvíli proběhne platba, o jejímž výsledku Vás informuje došlá SMS zpráva.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „M-platba“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.
 2. Platit kartou 15 Kč

  Platba kartou. Pro započetí platebního procesu prosím vyplňte kontrolní kód a stiskněte tlačítko "Zaplatit"

  Po proběhnutí platby budete přesměrováni zpět na tuto stránku, kde najdete odkaz ke stažení práce.


  Po odeslání kontrolního kódu budete přesměrováni do platební brány GP webpay, kde zadáte údaje potřebné pro platbu. Platbu dokončíte stisknutím tlačítka "ZAPLATIT".

  Akceptované karty: VISA, VISA Electron, V PAY, MasterCard, Maestro.

 3. Koupit za kredity - Kč >>> ZVÝHODNĚNÁ CENA!
  Jedním stiskem tlačítka, obratem a za výhodnou cenu!
 4. SMS platba (Slovensko) - 0,60€
  Stahovací kód k této práci získáte do několika minut se službou mobilního operátora Premium Rate SMS.
  Zašlete SMS zprávu ve tvaru: SEMmezera22117
  - na telefonní číslo: 8877
  Cena jedné SMS je 0,60€ včetně DPH. Pro využití SMS platby je třeba mít aktivovanou službu Premium Rate SMS. Službu technicky zajišťuje Advanced Telecom Services, s. r. o.
  SMS musí být ve formátu TEXT, bez diakritiky a bez formátování (tj. základní velikost a typ písma). Stahovací kód je použitelný pouze pro tuto práci a je platný až do uzavření okna internetového prohlížeče.
  Stahovací kód přijde obratem na mobil, je platný 24 hodin a lze jej zadat celkem dvakrát.
  Pro stažení této práce zadejte stahovací kód (bez uvozovek):


Důležité informace: Provedením mobilní platby, odesláním SMS, platbou kredity, platbou kartou nebo převodem z účtu souhlasíte s Podmínkami stahování.
Veškeré informace o platbách si můžete přečíst zde.
Máte při placení nebo stahování práce problém? Odpovědi na časté problémy najdete zde nebo kontaktujte naší podporu.

Diskuse