Seminarky.cz > Seminárky/Referáty > > Studentská organizace AIESEC

Studentská organizace AIESEC

Kategorie: Sociologie

Typ práce: Seminárky/referáty

Škola: Univerzita Karlova v Praze Fakulta sociálních věd, Praha 1

Charakteristika: Práce popisuje činnost a fungování mezinárodní neziskové studentské organizace AIESEC a byla vytvořena pro předmět Mezinárodní organizace. V úvodu je zařazeno několik faktických a číselných údajů o této organizaci. Dále pak popisuje její fungování, strategii a cíle. Nechybí popis „života“ AIESEC během roku a jeho fungování v praxi.

Obsah

Úvod
I. Historie a současnost
II. Cíle a nástroje
III. Konference a roční cyklus
IV. AIESEC Experience
V. Strategický trojúhelník
Závěr – specifičnost AIESEC

Úryvek

"...II. Cíle a nástroje
Původním cílem organizace byl rozvoj mladých lidí, aby v rámci možností napomáhali k dosahování a udržování míru na světě. Toho mělo být dosaženo právě výměnnými praxemi, kdy studenti vysokých škol a čerství absolventi nastupovali v zahraničí na praxe do firem, kde měli možnost vyzkoušet si své teoretické znalosti v praxi a zároveň poznat jiné prostředí, lidi různých ras a národností, stát se tak tolerantnějšími, adaptabilnějšími, neeskalovat konflikty z nedorozumění.
Tento základ zůstal, ale cíle i nástroje k jejich dosažení se postupem let ještě rozšířily. Současný svět klade na mladé lidi vysoké nároky a uspět v globálním světě mají jen ti nejlepší z nejlepších. Zahraniční zkušenost se přitom považuje za samozřejmost, vyžadují se také komunikační a prezentační schopnosti, schopnost pracovat v týmu i tým vést, flexibilita, schopnost přizpůsobit se změnám a mnoho dalšího. Tyto schopnosti má málokdo vrozené a učit se je v různých kurzech stojí hodně času, peněz i energie. AIESEC se je snaží nabídnout svým členům a praktikantům v přirozené formě v kombinaci s mezinárodním prostředím. Přitom se však snaží pěstovat jejich povědomí o aktuálních světových problémech. Cílem AIESEC není tyto problémy řešit přímo, ale působit na lidi tak, aby ti měli v budoucnu nejen schopnosti a kontakty ale také snahu je řešit. Zkrátka, aby „objevili a rozvinuli svůj potenciál“.
Jaké nástroje k tomu používá? Jsou to především čtyři hlavní příležitosti, které nabízí: Working Abroad (zahraniční praxe), Leadership Experience (zkušenost s vedením lidí), Conferences a Learning Networks (jakési interaktivní výukové sítě kontaktů).
Studenti, kteří mají zájem odjet na zahraniční praxi, procházejí výběrovým řízením – jazykovými testy, tzv. assessment centry (pozorovací psychologické testování)
a pohovory. Tím se má zajistit výběr jedinců, kteří se budou schopni v zahraničí nejen domluvit, ale také adaptovat v novém prostředí tak, aby měli možnost z této zkušenosti vytěžit co nejvíce. AIESEC si uvědomuje, že zahraniční praxe není vhodná pro každého
a může být pro někoho až traumatickým zážitkem, čemuž se snaží zabránit právě výběrovými řízeními. Zajímavé je, že celého výběrového řízení se „z druhé strany“ vedle odborníků z řad psychologů či lektorů účastní i členové AIESEC, kteří tak zlepšují své pozorovací schopnosti, učí se rozhodovat… to se jim může jednou hodit např.
při přijímacích pohovorech do zaměstnání nebo při práci v personalistice.
Odjezdu předchází přípravná konference, která má ještě zvýšit pravděpodobnost, že studenti své praxe úspěšné dokončí. V průběhu praxe je s nimi v kontaktu jak mateřská pobočka, tak pobočka hostitelská a vzájemně řeší vzniklé problémy. Po návratu se studenti mohou dále zapojit do činnosti AIESEC, příp. sdílet své zkušenosti se svými „nástupci“.
Zkušenost vedení lidí často studenti docení, až když skončí. V jejím průběhu
se jedná o velmi náročnou činnost na několika úrovních – od tzv. teamleadrů, kteří vedou skupinky o velikosti 3 – 8 osob, většinou nováčků, přes vedení pobočky (president
a 3 – 5 vicepresidentů), kteří jsou zodpovědní za fungování pobočky stejně jako kterékoliv jiné firmy (včetně právní odpovědnosti presidenta pobočky) až po vedení národní centrály organizace, která řídí činnost AIESEC v zemi a jejíž vicepresidenti řídí tým pobočkových vicepresidentů stejně jako president centrály řídí presidenty poboček. Každý, kdo někdy vedl tým, ví, jak je to náročné. V tomto případě jsou studenti v takovýchto rolích často poprvé a pouze na dobu jednoho roku (od dubna do března roku následujícího). Jejich pozice je také ztížena faktem, že nemohou u členů svého týmu používat v dnešní době nejčastější motivační nástroj – peníze – členové AIESEC (s výjimkou členů centrály,
u nichž se jedná o práci na plný úvazek) se totiž veškerých činností účastní dobrovolně, bez nároku na finanční odměnu. Jedinou odměnou jsou jim získané zkušenosti, vědomosti a zážitky. Velkou motivací jsou pro ně také konference, kterým je věnována samostatná kapitola..."

Poznámka

Obsahuje schémata.

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

 1. SMS platba (ČR) 15 Kč

  Platba prostřednictvím brány mobilního operátora. Pro započetí platebního procesu prosím vyplňte kontrolní kód a stiskněte tlačítko "Zaplatit"

  Po proběhnutí platby budete přesměrováni zpět na tuto stránku, kde najdete odkaz ke stažení práce.


  V případě potíží s realizací platby se neváhejte obrátit na infolinku poskytovatele služby, společnost Advanced Telecom Services s.r.o., na čísle +420 776 999 199

  Nápověda pro zákazníky Telefónica O2:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora Telefónica O2 a klikněte na POTVRDIT.
  2. Zobrazí se Vám informace, že SMS byla odeslána.
  3. Na mobilní telefon Vám bude doručena SMS zpráva s odkazem.
  4. Klikněte na odkaz v SMS zprávě, budete propojeni na platební bránu společnosti Telefónica O2. Zde potvrďte platbu.
  5. Na internetu se zobrazí výsledek proběhlé platby.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „O2 platba“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.

  Nápověda pro zákazníky Vodafone:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora Vodafone a klikněte na POTVRDIT.
  2. Dojde k přesměrování na Vodafone portál.
  3. Potvrďte Vaše mobilní číslo kliknutím na DALŠÍ. .
  4. Na Váš mobilní telefon přijde SMS zpráva s kódem.
  5. Zadejte tento kód do formuláře, klikněte na OK.
  6. Objeví se Vám údaje o platbě, kterou potvrďte kliknutím na POKRAČOVAT.
  7. V té chvíli proběhne platba, o jejímž výsledku Vás informuje došlá SMS zpráva.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „M-peněženka“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.

  Nápověda pro zákazníky T-mobile:

  1. Vyplňte Vaše číslo na mobil, zvolte jako operátora T-mobile a klikněte na POTVRDIT.
  2. Dojde k přesměrování na T-mobile portál, potvrďte zde svůj souhlas s podmínkami platby.
  3. Pokud máte na T-zones účet, přihlaste se a pokračujte bodem 7.
  4. Pokud účet na T-zones nemáte, vepište do formuláře svoje mobilní číslo a klikněte na ODESLAT ČÍSLO.
  5. Přijde Vám SMS zpráva s kódem.
  6. Vepište kód jako heslo do formuláře a klikněte na PŘIHLÁSIT.
  7. Objeví se Vám údaje o platbě, které potvrďte kliknutím na tlačítko ZAPLATIT.
  8. V té chvíli proběhne platba, o jejímž výsledku Vás informuje došlá SMS zpráva.
  Pro úspěšnou realizaci platby je nutné mít aktivní službu „M-platba“. Služba je většinou aktivní automaticky, takže není třeba nejdřív nic aktivovat.
 2. Platit kartou 15 Kč

  Platba kartou. Pro započetí platebního procesu prosím vyplňte kontrolní kód a stiskněte tlačítko "Zaplatit"

  Po proběhnutí platby budete přesměrováni zpět na tuto stránku, kde najdete odkaz ke stažení práce.


  Po odeslání kontrolního kódu budete přesměrováni do platební brány GP webpay, kde zadáte údaje potřebné pro platbu. Platbu dokončíte stisknutím tlačítka "ZAPLATIT".

  Akceptované karty: VISA, VISA Electron, V PAY, MasterCard, Maestro.

 3. Koupit za kredity - Kč >>> ZVÝHODNĚNÁ CENA!
  Jedním stiskem tlačítka, obratem a za výhodnou cenu!
 4. SMS platba (Slovensko) - 0,60€
  Stahovací kód k této práci získáte do několika minut se službou mobilního operátora Premium Rate SMS.
  Zašlete SMS zprávu ve tvaru: SEMmezera12462
  - na telefonní číslo: 8877
  Cena jedné SMS je 0,60€ včetně DPH. Pro využití SMS platby je třeba mít aktivovanou službu Premium Rate SMS. Službu technicky zajišťuje Advanced Telecom Services, s. r. o.
  SMS musí být ve formátu TEXT, bez diakritiky a bez formátování (tj. základní velikost a typ písma). Stahovací kód je použitelný pouze pro tuto práci a je platný až do uzavření okna internetového prohlížeče.
  Stahovací kód přijde obratem na mobil, je platný 24 hodin a lze jej zadat celkem dvakrát.
  Pro stažení této práce zadejte stahovací kód (bez uvozovek):


Důležité informace: Provedením mobilní platby, odesláním SMS, platbou kredity, platbou kartou nebo převodem z účtu souhlasíte s Podmínkami stahování.
Veškeré informace o platbách si můžete přečíst zde.
Máte při placení nebo stahování práce problém? Odpovědi na časté problémy najdete zde nebo kontaktujte naší podporu.

Diskuse