Seminarky.cz > Čtenářský deník > Slohové práce > > To se nemělo stát

To se nemělo stát


Kategorie: Vyprávění

Typ práce: Slohové práce

Škola: Gymnázium, Havířov-Podlesí, příspěvková organizace, Havířov-Podlesí

Charakteristika: Vyprávění na téma "To se nemělo stát" líčí událost, která zmařila plány na poklidnou dovolenou.

Obsah

1.
Plány na dovolenou
2.
Zmizení Amálky
3.
Závěr

Úryvek

"Jako každý rok jsme s rodinou vyrazili na dovolenou k moři do Chorvatska. Naše plány na týden byly následující: pondělí – válení se na pláži, úterý – opalování se, středa – plavání v moři a následný odpočinek na dece a myslím, že zbytek týdne si už lehce domyslíte. Všechny přípravy proběhly hladce, cesta taktéž. Při příjezdu k hotelu byli všichni oslněni jeho krásou a okolím. Naše první kroky po ubytování se vedly ihned na pláž mezi obrovskou masu turistů. Rozbalili jsme lehátka a šli "chytat bronz". Po chvíli mi otec něco začal povídat, ale vůbec jsme ho nevnímala. Někam odešel s mamkou, takže jsme zůstaly s mou mladší blonďatou sestrou Amálkou samy.
Jelikož jsem byla hodně unavená z cesty, usnula jsem. Vzbudil mě až děsivý křik mladé dívky. Ihned jsem byla na nohou, když jsem si všimla, že Amálka vedle mě není. Hledala jsem ji po celé pláži i na moři, ale nikde nebyla. V celém areálu panoval zmatek. Mezitím se vrátili rodiče. "Co se stalo, kde je Amálka?!" "Nevím, spala jsem, a když jsem se vzbudila, někdo křičel a Amálka už tu nebyla." Najednou nám všem začala tuhnout krev v žílách. Ptali jsme se ostatních lidí, co se stalo. Jedna paní vše viděla: "Vaše dcera si hrála u moře. Poté k ní přišel starší muž a začal si s ní povídat. Nevěděla jsem, že to je někdo cizí. Na chvíli jsem se nedívala, a když jsem se pak otočila, už ji nesl pryč a ona křičela. Byl však už hodně daleko na to, aby ho někdo doběhl. Naložil ji do auta a někam odvezl. Byl to černý Ford Mondeo." V tu chvíli začala maminka plakat a já taky."Proč jsi ji nepohlídala?! Prosil jsem tě o to! Víš přece, jaká je!" Táta na mě křičel a já nevěděla, co mu říct. Ihned jsme se vydali na hotel a na recepci zavolali policii.
Nyní jsou už dva týdny po naší dovolené a Amálka stále není doma. Tohle se opravdu nemělo stát, příště budu poslouchat, co mi táta povídá."

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: x512ba8843be89.zip (8 kB)
Nezabalený formát:
To_se_nemelo_stat.doc (31 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse