Seminarky.cz > Seminárky/Referáty > > Umělecké kritiky

Umělecké kritiky


Kategorie: Film - rozbory a obsahy

Typ práce: Eseje

Škola: Masarykova univerzita Filozofická fakulta, Brno

Charakteristika: Práce obsahuje objektivní kritiky různých děl, jakými jsou například opera, dokumentární film a jiné. Každá kritika je v přibližném rozsahu 500 znaků včetně mezer. Práce obsahuje celkem 7 takovýchto kritik, které jsou napsány na základě zhlédnutí filmu.

Obsah

1.
Věc Makropulos - opera
2.
John Cage - dokumentární film
3.
Mahler - film
4.
Stalker - film
5.
Koyaanisqatsi - dokumentární film
6.
Lady Macbeth Mcenského újezdu - opera
7.
SouthPark - seriál

Úryvek

"Zpracování Čapkovy Věci Makropulos v opeře není nejšťastnější. Zpívané dialogy mohou působit na diváka poněkud nezajímavě až nudně díky monotónnosti zpěvu herců. Zvolila bych spíše kombinaci zpěvu a mluveného slova nebo aspoň melodičtější zpěv. Na druhé straně výkon herců je chvályhodný, což můžeme vidět při závěrečné scéně umírající Eliny Makropulos, kterou ztvárnila herečka Vlasta Fialová. Samotnému provedení filmu a scénáři nelze nic vytknout.
John Cage:
Nemám co říct a říkám to. Tento výrok a mnoho dalších takových dělají z Johna Cage nesmírného filosofa. V tomto dokumentárním filmu se autoři mimo jiné jeho filosofií zabývali. Tím způsobili, že divák pozorně sleduje celý dokument a zapisuje si Cageovy myšlenky, aby nad nimi mohli dále přemýšlet. Přiblížili zde také Cageovu techniku atonální hudby, což je úctyhodné k utvoření si představy toho druhu umění.
Mahler:
Hned na začátku tohoto dokumentárního filmu si všimneme, že se jedná o dílo surrealistické, což může některé odradit, jiné zase tím více přilákat. A právě toto surrealistické ladění dodává filmu ono kouzlo. I když spousta diváků není nadšenci takového typu, je nutno podotknout, že toto dílo je obzvlášť povedené. Celým filmem nás doprovází Mahlerova hudba, která nás dokonale vtáhne do jeho světa. Co se týče samotného Gustava Mahlera, jež si zahrál Robert Powell, není co vytknout. Svou roli zahrál velice věrohodně a do postavy Gustava se vcítil, jak jen se dalo.
Stalker:
Stalker je velmi zajímavý a poučný film natočený stylem, kdy se myšlenka objevuje postupně. Nelze jej pochopit hned na začátku, je třeba film sledovat až do konce. Je zde názorně ukázaná víra v něco, řád a respekt. Výkony herců jsou naprosto perfektní, vcítili se naprosto do rolí. Střídavé černobílé a barevné záběry upoutají diváka a vtáhnou jej do atmosféry aktuálních scén. Je zde názorně ukázáno to, že člověk musí něco udělat pro to, co chce získat."

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: x52e0ffc83344f.zip (14 kB)
Nezabalený formát:
Eseje_I..doc (40 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse