Seminarky.cz > Čtenářský deník > Obsahy a rozbory děl > > Upíří deníky - 3 díl Zášť

Upíří deníky - 3 díl Zášť


Kategorie: Americká literatura od 20. století

Typ práce: Obsahy a rozbory děl

Škola: Gymnázium, Soběslav, Dr. Edvarda Beneše 449/II, Soběslav

Charakteristika: Tato práce pojednává o třetím díle Zášť knihy Upíří deníky. Obsahuje stručný děj a nakonec i názor čtenářky.

Obsah

1.
Obsah
2.
Doba a prostředí
3.
Postavy
4.
Citát
5.
Vlastní názor

Úryvek

"Upíří Deníky – Zášť díl 3
Autorka: L.J.Smith
Nakladatelství: Fragment
Rok vydání: 2010
Obsah: Třetí díl krvelačné upíří ságy začíná skutečností, že Elena zemře, a protože jí v těle proudí dostatek upíří krve, stává se z ní upír. Všichni si však myslí, že je nadobro opustila. Ale nic není takové, jak se na první pohled zdá. Elena se nejdříve musí vypořádat s přicházejícími problémy. Nemůže si vzpomenout na to, co cítila ke svému klukovi Stefanovi Salvatorovi a zasněně se řídí podle jeho bratra Damona, který jako by jí ovládal. Dalším průšvihem je způsob potravy, jakým se mladá dívka bude živit. Dostatek lidské krve jí nakonec zaopatří kamarád Matt, protože bez ní by nemohlo dojít k hladké přeměně. Poté co se Elena nakrmí, zavede jí ovlivněný Damon k učiteli historie Alariku Saltzmanovi na půdu, kde prospí čtyři noci a právě tam si začne číst ve svém deníčku. Postupem času si skládá dohromady střípky ze své minulosti. Vzpomene si na své nejlepší kamarádky Bonnie i Meredith. Na upíří bratry Stefana a Damona. Hned v tu chvíli se rozhodne za každou cenu najít Stefana, ale cestou se ocitne v kostele, kde si vyslechne vlastní mši. Všichni už Elenu oplakávají, ale Meredith tuší, že se s nejlepší kamarádkou ještě shledá. Venku před kostelem se však dočista zblázní psi, kteří napadnou obyvatele městečka. To už napovrch vyplívá, že ve Fell´s Church se objevuje nová zlá Síla, která přinutí Stefana a Damona ke spolupráci. Nakonec se upírka vydává za Meredith domů, kde se uvidí také s vystrašenou Bonnie. Oběma Elena poví o nové Síle, z které obviňují hlavně Alarika. Dovědí se jen to, že jejich učitel dějepisu je lovcem upírů a s nadpřirozenou silou nemá vůbec nic společného. Všichni čekají, že se něco semele na vánočním plese v pátek třináctého. Těsně před plesem začnou pátrat. Bonnie musí upadnout do transu a díky tomu jsou zavedeni do krypty Honorie Fellové. Právě ta jim poví, že se tady usadila cizí síla, která nenávidí Elenu a zjevuje se v podobě různých zvířat. Ještě se zeptá Bonnie, zda si chce ponechat své kouzelnické schopnosti, ale Bonnie jí ihned odvětí, že se jich nikdy nezdá. Po rozhovoru v hrobce se objeví tygřice a za malý okamžik se změní v Eleninu dvojnici. Katherine. Dívka, která očarovala Damona a Stefana před stovkami let. Upírka, jejíž smrt si oba brali za vinu a také slečna, která jim na vždy změnila celý život. Mladá žena, která je původcem zlé nadpřirozené síly. Ve stejnou dobu se někteří odeberou na ples, kde musí čelit dalšímu útoku psů. Avšak nakonec psi přestanou. Elena totiž zabije Katherine, ale sama je na pokraji sil. Umírá. Jediné, o co bratry prosí, ať drží při sobě až do konce. Pak je navždy opustí.
Doba a prostředí: Fells Church ve Virginii, hřbitov, penzion, škola
Postavy: Elena Gilbertová, Damon Salvatore, Stefan Salvatore, Katherine Pierce, Meredith, Matt, Bonnie, Caroline Forbes, Vicky Bennetová, Tyler Smalwold, Margaret, Judith, Alarik Saltzman
Citát: Chci, aby lidé věděli o Eleně pravdu. Nebyla svatá. Nebyla vždycky milá a hodná a poctivá a příjemná. Ale byla silná, milující a věrná svým přátelům a na konci udělala tu nejvíc obětavou věc, jakou může člověk udělat.
Názor: Tato kniha se mi velice líbila. Hodně čtivý text plný napětí a dobrodružství. Jelikož kniha nemá žádný určitý závěr, budu si muset přečíst další díly."

PoznámkaPRÁCE BYLA UVOLNĚNA BEZ NÁROKU NA HONORÁŘ

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: x53f6577c462dd.zip (9 kB)
Nezabalený formát:
Upiri_deniky.doc (29 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse