Seminarky.cz > Čtenářský deník > Slohové práce > > V zemi hobitů a elfů

V zemi hobitů a elfů


Kategorie: Líčení

Typ práce: Slohové práce

Škola: Gymnázium, Havířov-Podlesí, příspěvková organizace, Havířov-Podlesí

Charakteristika: Obsahem práce je líčení na téma V zemi hobitů a elfů, které se objevilo mezi tématy státní maturitní zkoušky z češtiny. Líčení se zaměřuje především na podobu krajů.

Obsah

1.
Tajné místo
2.
Neznámá krajina
3.
Úkryt

Úryvek

"V dnešní době existuje na světě pouze stres, spěch a zmatek. Kde však je klid? Já mám místo, kam utíkám z každodenního hororu a prožívám tam skvělé chvíle.
Toto místo je ukryté a vede k němu tajná cesta přes starý suchý strom v lesíku za naším domem. Jakmile vkročíte do otvoru ve stromu, objeví se před vámi točité schody vedoucí do tajemna. Sejít je netrvá tak dlouho a po chvilce se vám ukáže země, která nikde nekončí a nikde nezačíná. Nad vámi je blankytně modrá obloha a oslnivé slunce. Ptáčci si nahoře poletují sem a tam. Jejich peří hraje všemi barvami a ze svých zobáků vypouští velmi líbivé tóny. V dálce se pyšně tyčí do výše mohutné hory, které jsou obrostlé zelenými listnáči. Z hor stéká bublavý potůček plynoucí dále krajinou. Celé údolí je pokryto zelení, ze které dýchá čerstvost a svěžest. Nedaleko od hor je jezírko tak průsvitné, že vidíte na dno i přes jeho velkou hloubku. Můžete pozorovat barevné hbité rybky a ostatní vodní živočichy. Kolem jezírka jsou posázeny obrovské balvany, na kterých se vyhřívají různé druhy plazů. Naleznete zde rozmanitost jak fauny, tak i flory. Květiny vzrůstají do výše i dvou metrů. Pyšní se svými barvami, svou oslnivou krásou a vůní. Pod horami stojí zvláštní dřevěné domky obrostlé mechem či břečťanem. Kolem nich pobíhají malé stvoření hrající si s dalšími bytostmi poletujícími kolem nich ve vzduchu. Jsou to hobiti a elfové. Vypadají vznešeně a krásně. Spolu s nimi si hrají drobná roztomilá zvířátka. Vypadají jako něco mezi kočkou a medvídkem koalou.
Je to opravdu kouzelné místo, kde nacházím pokoj, zábavu a únik ze všedního kvapného života."

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: x515dc094a853f.zip (9 kB)
Nezabalený formát:
V_zemi_hobitu_a_elfu.doc (30 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse