Seminarky.cz > Seminárky/Referáty > > Vnější ekonomické vztahy vůči třetím zemím – vyspělým ekonomikám, rozvojovým zemím a tranzitním ekonomikám

Vnější ekonomické vztahy vůči třetím zemím – vyspělým ekonomikám, rozvojovým zemím a tranzitním ekonomikám


Kategorie: Evropská unie

Typ práce: Seminárky/referáty

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Jedná se o popis fungování vnějších vztahů EU se státy, které se řadí do kategorií s vyspělou ekonomikou, rozvojové země a transmitné ekonomiky.

Obsah

1.
Vyspělým ekonomikám
2.
Rozvojovým zemím (viz 2 okruh AKT Loménských dohody)
3.
Transitním ekonomikám

Úryvek

"B. Rozvojovým zemím (viz 2 okruh AKT Loménských dohody)
Problematika rozvojových zemí – AKT

Integrační tendence v tomto megaregionu se prosazují i po línií asociačních dohod s EU, v oblasti severní Afriky již od 60. let podepsáním dohod o přidružení s Marokem, Alžírském a Tuniskem,

Od poloviny 90. let dochází k revitalizaci asociačních vztahů v souvislosti s novou koncepcí spolupráce unie se středomořím a jeho 12 zeměmi (Egypt), zejména od Barcelonské konference 1995 (jde o postupné řešení souboru otázek bezpečnosti a ekonomických politických i kulturních vztahů v oblasti, i o realizace projektu na vytvoření pásma volného obchodu již do roku 2010 spojeného s relativně rozsáhlou finanční a technickou pomocí zemím oblasti).

Nejvýznamnější formu asociace rozvojových zemí a nejen afrických – je nesporně systém Loménských dohod mezi EU a státy Afriky, Karibiku a Tichomoří tzv. AKT – států. (resp. ACP)

V současnosti představuje skupinu 77 států rozvojového charakteru 2003 z nichž je 46 Afrických (jde většinou o bývalé kolonie evropských států – francouzské, belgické, a italské území v Africe)."

Poznámka

Velmi stručné.

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: x45db6769c4481.zip (8 kB)
Nezabalený formát:
Vnejsi_ekonomicke_vztahy.doc (36 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse