Seminarky.cz > Seminárky/Referáty > > Zobrazovací jednotka - monitor

Zobrazovací jednotka - monitor


Kategorie: Počítače/informatika

Typ práce: Seminárky/referáty

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Práce představuje monitory, jaké mají textové a grafické režimy, požadavky na grafickou kartu, co je to videopaměť a technologické postupy pro zobrazení obrazu na CRT a LCD monitorech.

Obsah

1.
Monitory – dělení
2.
Textový a grafický režim
3.
Grafická karta
4.
Videopaměť
5.
Postup zobrazení na CRT monitoru
6.
Postup zobrazení na LCD monitoru

Úryvek

"MONITORY
Monitor (někdy také obrazovka, displej nebo zobrazovač) patří mezi výstupní zařízení počítače. Se základní jednotkou je spojen kabelem a tam napojen na grafickou kartu (grafický adaptér).
Monitory dělíme podle několika hledisek:
Prvním z hledisek je barevnost. Rozeznáváme dva základní typy monitorů: jednobarevné (monochromatické, mono) a barevné (color).
Dalším hlediskem je velikost. Je to úhlopříčka obrazovky jejíž velikost se udává v palcích (1"=2,54 cm). V této době se vyrábí monitory o velikosti 17", 19", 21" a více. Běžně se používají monitory o velikosti 17" a 19".
Důležitým hlediskem je také typ obrazovky. Rozeznáváme dva typy: CRT nebo LCD. CRT monitory se používají u stolních počítačů, i když LCD monitory jsou stále levnější. LCD monitory se zatím proto používají hlavně u přenosných počítačů, PDA a podobných zařízení.
Posledním hlediskem je rozlišovací schopnost. V textovém režimu určuje v sloupcích a řádcích, které monitor vykreslí na obrazovku (nejčastěji 80x25). V grafickém režimu se určuje v počtu bodů, které monitor vykreslí horizontálně a vertikálně na obrazovku (v dnešní době je minimem 800x600, nejpoužívanější je 1024x768)."

Poznámka

Práce je doplněna o obrázek a částečně čerpá z této URL: http://www.pef.zcu.cz/pef/kvd/cz/materialy/ruzne/material_20.php
Střední odborná technická škola, s. r. o., ve Frýdku-Místku

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: x457e477c45fe1.zip (20 kB)
Nezabalený formát:
Zobrazovaci_jednotka.doc (56 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse