Seminarky.cz > Čtenářský deník > Obsahy a rozbory děl > > Agatha Christie: Deset malých černoušků

Agatha Christie: Deset malých černouškůKategorie: Evropská literatura od 20. století, Profi práce

Typ práce: Obsahy a rozbory děl

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Práce seznamuje s dílem Deset malých černoušků, jehož autorem je Agatha Christie.

Obsah

1.
Agatha Christie: Deset malých černoušků

Úryvek

"Deset malých černoušků
Christie Agatha
Tato kniha se řadí mezi klasické thrillery. Stala se též námětem pro filmové zpracování.
Ústřední postavou je soudce Lawrence Wargrave. Trpí smrtelnou chorobou a zbývá mu několik měsíců života. On se ale rozhodne, že nezemře zvolna. Pomocí muže Morrise získá Černochův ostrov. Na tomto ostrově se rozhodne spáchat několikanásobnou vraždu. Ne ovšem vraždu obyčejnou, ale důkladně promyšlenou a naprosto neobvyklou. Pozve si devět lidí, kteří nějakým způsobem překročili zákon, ale není možné jim to dokázat. Desátým člověkem na ostrově je on sám.
Soudce se řídí starou dětskou říkankou o deseti černoušcích, kteří postupně umírají, až zůstane poslední a ten se sám oběsí. Velice rafinovaně vraždí jednotlivé lidi, kteří jsou samozřejmě zděšeni myšlenkou, že jeden z nich je vrah. Když zbydou již jen čtyři lidi, tak se soudce domluví s jednou z budoucích obětí, doktorem, že bude fingovaně zavražděn a poté bude hledat vraha. Doktor souhlasí, a když soudce předstírá zastřeleného, je jediným, kdo soudce spatří. Soudce tedy může zavraždit zbývající tři lidi a zároveň je mimo podezření.
Nakonec napíše dopis, který osvětluje vše, co se na ostrově skutečně odehrálo. Vloží ho do lahve a hodí do moře. Poté spáchá sebevraždu takovým způsobem, že vypadá jako vražda zastřelením.
Když po nějakém čase přijedou na ostrov jiní lidé, objeví tam deset mrtvol. Scotland Yard se snaží případ vyřešit, ale stále nemůže objevit, kdo je vrah. Jednoho dne vyloví rybář z moře láhev a pošle ji Scotland Yardu. Až poté, co si přečtou soudcův dopis, mohou případ uzavřít. Jedná se o jednu z nejneobvyklejších vražd v dějinách."

PoznámkaPRÁCE BYLA UVOLNĚNA BEZ NÁROKU NA HONORÁŘ

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: x51a4e4d6ebe3d.zip (8 kB)
Nezabalený formát:
A_Christie_Deset_malych_cernousku.doc (30 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse