Seminarky.cz > Seminárky/Referáty > > Aljašský malamut

Aljašský malamut


Kategorie: Biologie

Typ práce: Seminárky/referáty

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Krátká práce je věnována charakteristice psího plemena aljašský malamut. Popisuje stavbu jeho těla dle plemenného standardu, všímá si jeho uplatnění i nároků na chov. V závěrečném odstavci autor představuje aljašského malamuta, kterého sám vlastní.

Obsah

1.
Zařazení do skupiny
2.
Stavba těla
3.
Nároky
4.
Popis vlastního psa

Úryvek

" Patří do páté skupiny (špicové a primitivní plemena), podskupina 1 – severští saňoví psi Je jedním z nejstarších severských plemen saňových psů. Jak už samo jméno plemene napovídá, pochází z Aljašky, kde by bez jejich pomoci kmeny Inuitů (Eskymáku) jen stěží přežívali. Používali jej především k přepravě potravy a zboží.
Aljašský malamut by měl být podle plemenného standardu robustně stavěný pes s hlubokým hrudníkem, nepříliš mohutný, nesmí mít krátké nohy. Má hrdé držení těla, je přátelský, milý a je dobrým společníkem. Oproti sibiřskému huskymu nesmí mít modré oči – to je podle plemenného standardu vada. Avšak při posuzování aljašského malamuta na výstavách se klade největší důraz na jeho funkčnost jako saňového psa při přepravě hmotných nákladů v arktických podmínkách. Malamuti se uplatňují nejen při saňovém sportu, ale i v těžkém tahu, půlkách a také agilitách.
Malamuti potřebují hodně pohybu a proto (když nemáte hodně volného času) je celkem nemožné chovat jej v bytě. Další povinnosti jsou stejné jako u jiných plemen psů. To znamená dostatek krmiva (nejlépe kvalitního), pravidelné návštěvy veterináře, péče o srst atd."

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: x4d7910db55d60.zip (8 kB)
Nezabalený formát:
Aljassky_malamut.doc (27 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse