Seminarky.cz > Čtenářský deník > Obsahy a rozbory děl > > Anna Maria Tilschová: Synové

Anna Maria Tilschová: SynovéKategorie: Česká literatura od 20. století, Profi práce

Typ práce: Obsahy a rozbory děl

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Práce seznamuje s dílem Synové, jehož autorkou je Anna Maria Tilschová.

Obsah

1.
Anna Maria Tilschová: Synové

Úryvek

"Synové
Tilschová Anna Marie
Starý Kučera lpí na dlouholetých zvycích staré pražské rodiny a nechce nic měnit na životě rodinném ani obchodním, i když odchodem pečlivé hospodyně a jeho stářím oboje trpí. Domácnost vedená nesvědomitými služebnými vyžaduje dvojnásobné vydání. Bezstarostný a lehkomyslný život jeho mladších synů pohlcuje značné částky. Počínají dělat dluhy, které stále rostou, a obchod upadá. Otec, původně vládce a tyran, ustupuje v slabosti stáří oběma posledním synům. Nejvíce starostí mu působí nejmladší syn Viktor, který sice na otcovo naléhání otcovo začne studovat práva, místo řádného studia však vede hýřivý život a vynucuje na otci stále peníze. Druhý syn Jiří, otcův miláček, který se světu vždy spíše uzavíral, byl sveden ženou svého kolegy Ninou. Ohnivá a smyslná Nina je však velmi nestálá. Jiří se s ní schází u svého nejstaršího bratra, úředníka na Proseku.
Kučerův syn Karel žije jen prací. Stále vzpomíná na zhrzenou lásku k Hedvice, ženě svého známého Današe. Nenasytná Nina svádí i jeho. Když Jiří Ninu přistihne v bratrově náručí, je zničen, odchází do penze a oddává se s Viktorem hýřivému životu. Oba se spolčují proti otci - Viktor totiž namluvil Jiřímu, že otec peněžní tíseň jen předstírá.
Ze všech Kučerových synů se nejlépe daří druhorozenému Gustavovo. Žije ve šťastném manželství, je zaměstnán v otcově závodě; těžce však nese otcovu bezohlednou vládu, která mu brání účastnit se činně na obchodu. Když stále naráží na tvrdohlavost svého otce a prohlédne jeho bídný finanční stav, rozejde se s ním a přijímá výnosné místo. Vypukne světová válka. Karel odchází na frontu a padne v boji. Tato zpráva starého Kučeru zlomí. Opuštěn syny, umírá v přítomnosti staré kuchařky."

PoznámkaPRÁCE BYLA UVOLNĚNA BEZ NÁROKU NA HONORÁŘ

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: x51dea510ef46d.zip (8 kB)
Nezabalený formát:
A_M_Tilschova_Synove.doc (31 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse