Seminarky.cz > Čtenářský deník > Obsahy a rozbory děl > > Arthur Charles Clarke: Hlídka, Čtvrtý den, Devět miliard božích jmen

Arthur Charles Clarke: Hlídka, Čtvrtý den, Devět miliard božích jmen


Kategorie: Evropská literatura od 20. století

Typ práce: Obsahy a rozbory děl

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Tato práce velmi stručně popisuje děj povídek britského spisovatele Arthura Charlese Clarka. Jedná se o povídky Hlídka, Čtvrtý den a Devět miliard božích jmen.

Obsah

1.
Hlídka
2.
Čtvrtý den
3.
Děvět miliard božích jmen

Úryvek

"Hlídka
“Cosi“ postavilo před miliony let na Měsíci podivnou třpytivou pyramidu vysílající silové pole, která sledovala vývoj Země a podávala o něm zprávy. Lidé pyramidu našli, ale nebyli schopni ji otevřít, tak ji nakonec zničili. Signály z pyramidy utichly a „cosi“ obrátilo svou pozornost na Zemi.

Čtvrtý den
Thaarové, velice vyspělá civilizace, se telepaticky spojí s Willamem Crossem a žádají ho, aby varoval lidstvo před výbuchem Slunce, který nastane podle jejich výpočtů za 4 dny. Thaarové mohou lidstvo zachránit, ale Will jim nevěří, navíc je opilý a myslí si, že je to jen přelud jeho fantazie. Následující dva dny prožil napůl v mrákotách a napůl s příšernými bolestmi hlavy a na hrozbu dočista zapomněl. Třetí den ho začala dráždit jakási podivná, nejasná vzpomínka. A čtvrtý den, ten už nikdy nenastal.

Devět miliard božích jmen
Kdesi vysoko v horách tisknou mnichové pomocí počítače všechny kombinace ne více než devíti písmen, protože věří, že jedna z kombinací je skuteční boží jméno a že až práci dokončí, nastane konec světa. Počítač tiskne poslední kombinace a nad hlavami lidí pomalu vyhasínají hvězdy."

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: x49aa40687ee62.zip (8 kB)
Nezabalený formát:
Clarke_Devet_miliard_jmen_.doc (29 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse