Arthur Hailey: Hotel


Kategorie: Evropská literatura od 20. století

Typ práce: Obsahy a rozbory děl

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Tato práce popisuje děj knihy Hotel od amerického spisovatele Arthura Haileyho.

Úryvek

"Pět dní prožitků ve vyhlášeném hotelu v New Orleans jakoby očima hostů, vedení hotelu i konkurence.
Warren Trent, vrtošivý a vznětlivý majitel největšího hotelu v N.O. má po svém boku svou sekretářku Kristinu Francisovou a svého zástupce Petra McDermotta. Ti dva najdou stálého hosta pana Welsse těžce nemocného v nevyhovujícím pokoji. Postarají se o něj s osobní péčí a vzniká mezi nimi přátelství. Mezitím se mladíci z dobrých rodin pokusí o znásilnění slečny Marshy v hotelovém pokoji. Zabrání jim v tom černoch Royce, osobní číšník W. Trenta. Později při šetření napadení Marshy je konečně možno obvinit dobře postaveného zaměstnance hotelu z tajného dohazování děvčat hostům. Herbie Chandler z toho měl nemalé zisky. Všichni se chystají na návštěvu Curtise O’ Keefa, hotelového magnáta. Po příjezdu se svojí společnicí Dodo dává Curtis Warrenovi nabídku k odkoupení. Curtis ví, že hotelu za několik dní končí hypotéka, a tak dává Warrenovi krátký termín k odpovědi na jeho nabídku. Petr a Kristina se do sebe pomalu zamilovávají. Petr ale přijme pozvání a večeří u Marshy Preyscottové, které před nějakým dnem pomohl. Pak tu noc jde ještě do hotelu, kde zahlédne detektiva, jak odjíždí v černém jaguáru. Trent mezitím vyjednává se syndikátem Bratrstva tovaryšů o prodeji hotelu, protoře se mu nelíbí Curtisův způsob spravování hotelů. Dostaví se očekávaný sjezd dentistů, ale vznikne nepříjemnost, když není přijmuta rezervace váženého lékaře černé pleti. Jeho přítel, předseda sjezdu chce aby se na protest přemístili všichni. Nakonec k tomu nedojde, odchází jen sám doktor Ingram.
Do hotelu přijíždí také nenápadný muž, profesionální zloděj Keycase Milna. Zato rozruch nastane v kuchyni a jídelně kvůli zkaženému jídlu. Později se zjistí, že se kazí kvůli poškozeným pánvím. Je to jedna z věcí, která ukazuje na trochu zastaralé a nepružné vedení a správu. Keycase vykonává v hotelu dvě vloupání (i ve městě díky náhodně získanému klíči od rodinného domu); jedno se podaří, druhé ne. Zálusk si ale nejvíce dělá na šperky vévodkyně Croydonové, dlící s manželem rovněž v hotelu v Prezidentském apartmá. Ty trápí zastření automobilové nehody, kterou způsobili. Podplatili hotelového detektiva a ten odváží inkriminované auto tajně z New Orleans do Chicaga.
Hotel je zachráněn před O’Keefem. Odkupuje jej totiž pan Welss, vypadající spíše nemajetně, ale přesto vlastník zlatého dolu. Petr se stává výkonným viceprezidentem.
V pátek v poledne se stane neštěstí – spadne výtah č.4 z osmého patra. Je zabito několik lidí – mezi nimi i vévoda z Croydonu, který by byl stejně usvědčen z dvojnásobné vraždy (přejetím). Těžce zraněna je také Dodo. Curtis doufá v její uzdravení, a i přesto, že ji chtěl poslat pryč kvůli jiné společnici, chce se s ní oženit. Keycase odchází z výtahu bez zranění. Nebyl také policejně dopaden, a tak si konečně slibuje poctivou budoucnost."

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: x49a96a1ca21d1.zip (9 kB)
Nezabalený formát:
Hailey_Hotel.doc (34 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse