Seminarky.cz > Čtenářský deník > Obsahy a rozbory děl > > Barbara Wood: Dokonalá harmonie

Barbara Wood: Dokonalá harmonie


Kategorie: Americká literatura od 20. století

Typ práce: Obsahy a rozbory děl

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Krátký referát vypráví děj napínavého bestselleru Barbary Wood Dokonalá harmonie. Děj knihy je zasazen do prostředí biotechnologické firmy a řeší se zde problematika čínské alternativní medicíny a moderní techniky.

Obsah

1.
Charlotta Lee a rodinný podnik
2.
Oběti
3.
Vyhrožování
4.
Charlottina minulost

Úryvek

"Napínavé příběhy Barbary Woodové patří ke světovým bestsellerům. Dokonalá Harmonie nás zavádí do světa pokročilé americké techniky a čínské alternativní medicíny.
Charlotta Lee čelí vážné krizi. Po použití bylinných přípravků vyrobených v její biotechnologické firmě zemřeli tři lidé. Agenti Úřadu pro potraviny a léčiva zjišťují, že jed byl do výrobků přidán dříve, než opustily továrnu, a přicházejí závod zavřít. Biotechnologická firma Harmonie je rodinný podnik, který obchoduje s bylinnými přípravky, vyrobenými podle receptů Charlottiny singapurské prababičky a určenými k léčení těla i ducha. Původně je prodávala Charlottina babička v ulicích Čínské čtvrti v San Franciscu a postupně vybudovala firmu, která zaměstnává stovky lidí. Zpráva, že s výrobky nedovoleně manipuloval někdo uvnitř rodinného podniku, má zničující dopad.
Alarmující je rovněž zjištění, že mezi oběťmi existuje spojení: všechny tři patřily k Charlottiným nepřátelům. Měla tedy motiv je zabít a důkazy začínají mluvit pro ní. Kdo by mohl mít zájem zničit firmu i Charlottu osobně? A jak by překonal sofistikovaný bezpečnostní systém v závodě?"

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: ahum_litx0015.zip (9 kB)
Nezabalený formát:
Dokonala_harmonie.doc (32 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse