Seminarky.cz > Čtenářský deník > Obsahy a rozbory děl > > Barbara Wood: Hra osudu

Barbara Wood: Hra osudu


Kategorie: Americká literatura od 20. století

Typ práce: Obsahy a rozbory děl

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Krátký referát o knize Barbary Wood Hra osudu. Kniha vypráví o lásce, životním zklamání a také o nelegálním obchodě s egyptskými starožitnostmi.

Obsah

1.
Hlavní hrdinka Lydie
2.
Záhadný balíček
3.
Odlet do Říma
4.
Nelegální obchod se starožitnostmi
5.
Vězení a láska

Úryvek

"Lydie Harrisová, mladá sálová sestra, žije trochu nudně a dost osaměle v kalifornském Malibu. Po tragické nehodě, při které zemřeli její rodiče a bratr, se jí odcizila i sestra Adéla. Lydie od ní nedostala žádnou zprávu už déle než 4 roky. Proto ji velmi překvapí, když je uprostřed komplikované operace odvolána k telefonu a uslyší v něm Adélin hlas. Sestra ji naléhavě žádá, aby za ní okamžitě přijela do Říma… Krátce nato pošta doručí Lydii figurku ze slonoviny s umělecky vyřezanou šakalí hlavou z dávných dob. 19 dynastie faraónů.
Lydie požádá o radu svého přítele, doktora Kellermanna, který se zajímá o staré umění. Ten zjišťuje, že figurka šakala pochází z prastaré egyptské deskové hry a že má nepochybně nesmírnou cenu. Přestože si se sestrou už dlouho nejsou blízké, má o ni Lydie velkou starost. A přes varování doktora Kellermanna odlétá do Říma. To je však jen začátek dlouhého putování plného nebezpečí, které Lydii nakonec zavede do Údolí králů."

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: ahum_litx0017.zip (8 kB)
Nezabalený formát:
Hra_osudu.doc (31 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse