Seminarky.cz > Čtenářský deník > Obsahy a rozbory děl > > Barbara Wood: Na rozhraní života

Barbara Wood: Na rozhraní života


Kategorie: Americká literatura od 20. století

Typ práce: Obsahy a rozbory děl

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Stručný referát o obsahu knihy Barbary Wood Na rozhraní života. Kniha z lékařského prostředí líčí životní osudy tří žen. Každou vedlo k rozhodnutí studovat medicínu něco jiného. Kariéra každé z nich se odvíjela jinak. Ale ani jedna z nich není šťastná. Po čtrnácti letech se znovu setkávají rekapitulují svůj život.

Obsah

1.
Hlavní postavy
2.
Sondra v Keni
3.
Ruth v Seatlu
4.
Mickey v Kalifornii
5.
Setkání po letech

Úryvek

"Autorka se v této románové fresce zabývá dramatickými osudy tří žen, jež se v roce 1968 setkaly v prvním ročníku kalifornské Castillo Medical College. Každou vedly k volbě studovat medicínu jiné osobní motivy: energická, houževnatá Ruth chce dokázat své schopnosti otci – lékaři, který ji od dětství stáží podceňováním; plachá Mickey, trpící kožní vadou na obličeji, chce pomáhat lidem postiženým jako ona; krásná míšenka Sondra, která nepoznala své pravé rodiče, touží léčit nemocné ve vlasti svých prapředků, v Africe.

Léta náročného studia, stáží, praxí, atestací a specializací, léta úsilí a osobních odříkání jsou korunována úspěchem. Sondra se výtečně osvědčí v misijní nemocnici v Keni. Tam se provdá za lékaře, avšak ten za 8 let uhoří v letadle.

Ruth je v vyhledávanou gynekoložkou v Seattlu, ale její manžel ji podvádí.

Mickey, působící zprvu na Havaji, pak v Kalifornii, vyniká v oboru plastické chirurgie. Ale ani ona není šťastná, neboť se marně snaží mít dítě."

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: ahum_litx0018.zip (8 kB)
Nezabalený formát:
Na_rozhrani_zivota.doc (30 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse