Seminarky.cz > Čtenářský deník > Obsahy a rozbory děl > > Barbara Wood: Volání minulosti

Barbara Wood: Volání minulosti


Kategorie: Americká literatura od 20. století

Typ práce: Obsahy a rozbory děl

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Seminární práce nás seznamuje s obsahem knihy Barbary Wood Volání minulosti. Hlavní hrdinka Leyla pátrá po své minulosti. Zjišťuje, že rodina trpí nevyléčitelnou nemocí. Příbuzní začínají umírat. Leyla odhaluje vraha, dokonce získává lásku a zakládá rodinu.

Obsah

1.
Leylino dětství
2.
Pátrání po příbuzných
3.
Rodová nemoc
4.
Odhalení vraha
5.
Leyla a Colin zakládají rodinu

Úryvek

"Příběh se odehrává v 19. století blízko Londýna.
Leyla Pembertonová si nepamatuje na své dětství. Neví proč. Ví jen, že žila v Pemberton Hurst, blízko Londýna, v rodinném sídle otcovy rodiny, ale ať si namáhá paměť jakkoli, nemůže si na nikoho a na nic vzpomenout.
Matka ji jako malou holčičku po rodinné tragédii odvezla z Pemberton Hurst. Malá Leyla viděla, jak její otec zavraždil nejprve jejího bratra a poté sám sebe. Nebo snad vrahem nebyl její otec?

Po smrti matky se Leyla cítí velmi opuštěná. Ačkoliv netouží po společnosti příbuzných, na které se nepamatuje, plna pochyb přece jen přijímá jejich pozvání a rozjíždí se vstříc neznámé minulosti.

Ani tváří v tvář lidem, které kdysi znávala, v prostředí, kde vyrůstala, si nedokáže vyvolat třeba jen jediný záblesk vzpomínky na to, co bývalo, co muselo být, součástí jejího života. Rodina jí v tom nepomůže a snad ani nechce pomoci. Poslední žijící strýc a teta se k ní chovají zdvořile, ale Leyla si je jista, že mezi nimi srdečně vítaná není."

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: ahum_litx0020.zip (9 kB)
Nezabalený formát:
Volani_minulosti.doc (29 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse