Seminarky.cz > Seminárky/Referáty > > Český sen - kritika

Český sen - kritika


Kategorie: Umění/hudba

Typ práce: Seminárky/referáty

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Práce ve formě eseje popisuje cíl, který si filmaří Filip Remunda a Vít Klusák předsevzali a téma, na které chtěli upozornit. Stručně shrnuje vznik projektu a konfrontuje s debatami, které vyvolalo jeho uvedení.

Obsah

1.
Cíl
2.
Vývoj projektu
3.
Hodnocení

Úryvek

"Český sen je neotřelý dokumentární film, jenž měl premiéru v únoru roku 2004 a rozpoutal vlnu rozporuplných reakcí. Jeho tvůrci, studenti FAMU, Filip Remunda a Vít Klusák označují Český sen za „první českou filmovou reality show“ a dá se říci, že je jejich termín více než výstižný.
Hlavní aktéři filmu kriticky zaostřili na dnešní českou společnost a sní spojený nově vzniklý fenomén, trávení volného času ve všudypřítomných hypermarketech. Film rozhodně umožňuje silný divácký zážitek. Dotýká se mnoha témat a kriticky poukazuje na mnohé opomíjené skutečnosti. Jeho nosným tématem je reklama. Reklama, která při dobrém provedení a použití dokáže zmanipulovat množství i poměrně inteligentní populace. Ukazuje její obrovský vliv a utváření si skutečnosti k obrazu svému. Bez větších obtíží manipuluje s lidmi. Film mladých dokumentaristů sleduje fungující reklamní mašinérii ze vnitř a při jeho sledování nás nechává na plno pocítit, co samotná reklama obnáší. Můžeme sledovat dokonale profesionální použití veškerých běžných reklamních postupů, pocítit jak funguje reklama v praxi a zároveň se nechat vtáhnout do dobře načasovaného lineárního příběhu."

Poznámka

Práce je popisná, sklouzává po povrchu. Neuvádí žádné nové, nebo zajímavé myšlenky.

PRÁCE BYLA UVOLNĚNA BEZ NÁROKU NA HONORÁŘ

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: x45491a2ac9b92.zip (6 kB)
Nezabalený formát:
Cesky_sen.doc (29 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse