Seminarky.cz > Seminárky/Referáty > > Člověk a životní prostředí

Člověk a životní prostředí


Kategorie: Zeměpis

Typ práce: Eseje

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Krátká subjektivní práce upozorňuje na poškození životního prostředí a na nutnost člověka zamyslet se nad svým negativním vlivem na přírodu.

Obsah

1.
Úvod
2.
Poškození životního prostředí
3.
Výzva k zamyšlení
4.
Závěr

Úryvek

"Vybrala jsem si téma ,,životní prostředí´´, protože mi není lhostejné, v čem my lidé žijeme.

V minulosti už se stalo spoustu chyb, nedbalo se na to, jak bude naše planeta vypadat za pár desítek let… upozornil nás na to krutý fakt, problém skleníkového efektu a celosvětové oteplování planety. Úbytek přírodních zdrojů, například čistá pramenitá voda bez chemických přípravků se dnes hledá jen velmi těžko. My lidé si sami způsobujeme tyto problémy a je dobré, že alespoň část z nás si to uvědomuje a má zájem to nějak napravit.

Velké továrny a podniky už dnes musí povinně mít ekologický systém výroby, aby neznečisťovaly životní prostředí, začal se třídit odpad jak v podnicích, tak i v domácnostech a likvidovat takovým způsobem, abychom z něj mohli mít ještě nějaký užitek.

Zabývat se životním prostředím je alarmující problém, protože naše planeta je už tak námi narušená a poškozená, že jen velmi těžko budeme moci za pár let vyjít z domu ven a spokojeně se procházet v letním krásném horkém dni, aniž bychom se nemuseli bát slunce, toho zdroje života nás samotných, před kterým se už dnes musíme chránit různými krémy a brýlemi, aby nám naší vlastní neopatrností neublížilo.

Měli bychom se všichni nad sebou zamyslet. Máme dnes vyšší stavby a širší dálnice, ale menší vitalitu a omezenější pohled na svět. Mnoho spotřebováváme a málo se těšíme. Máme více léků, ale zdraví méně. Mluvíme mnoha slovy, milujeme již méně, ale naše nenávist je veliká. Žijeme v době velké svobody, ale naše radost je spíše malá. Doletěli jsme na Měsíc i zpět, ale je pro nás namáhavé přejít ulici a navštívit své sousedy. Prozkoumali jsme vnější prostor, ale nikoli svůj vnitřní. Až příliš jsme se zabývali sami sebou a nehleděli na to, jak kruté to může mít jednou následky…

Toto je globální problém, je velmi vážný a pokud s tím nezačneme něco dělat, tak naše děti a děti našich dětí už nebudou mít možnost procházet se volnou přírodou a čerpat sílu ze zeleně, stromů a rostlin, které jsou pro náš život tak nezbytné….."

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: x511150cfe74cc.zip (8 kB)
Nezabalený formát:
Zivotni_prostredi.doc (31 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse