Co vidí zrcadlo?



Kategorie: Úvaha

Typ práce: Slohové práce

Škola: Gymnázium J. S. Machara, Brandýs nad Labem - Stará Boleslav, Královická 668, Brandýs n.L.-St.Boleslav

Charakteristika: Stručná úvaha se zamýšlí nad světy, které se mohou skrývat za zrcadlem. Oceněno na soutěži Macharův Brandýs 2010.

Obsah

1.
Zrcadlo jako brána do jiných světů
2.
Co může být ukryto za zrcadlem?
3.
Závěr

Úryvek

"Před časem mi někdo řekl, že zrcadlo je branou do jiných světů. Do jiných světů? Ano, přesně takhle to znělo. Na jedné straně ten náš – každodenní realita a na druhé… Co vlastně? Znetvořené tváře lidí, kteří se před námi podívali do zrcadla? Jsou znetvořené nenávistí, hněvem, zlobou?
Nebo tam, ve světě za zrcadlem – jak jinak jej nazvat? – jsou duše těch, na něž vzpomínáme na dušičky? Jsou tam a plochou zrcadla nás jako podivným průhledem sledují. Hodnotí naše jednání, mají radost z úspěchů.
Snad tam byli „uklizeni“ pohanští bohové, kteří čekají na nejvhodnější dobu návratu, jak tvrdí někteří autoři fantasy? Taky tam nemusí být nic. Zrcadlo je přeci jenom obyčejné sklo, které má jednu stranu začerněnou, aby odráželo náš obraz.Aspoň tak to tvrdí vědci a fyzikáři obzvlášť. A tím se tolik liší od obyčejné skleničky, kterou jednoduše dáme do myčky a je připravena k dalšímu použití!
Ale to by pak ten, o němž jsem psala na začátku, neměl pravdu… Zrcadlo je složitý stroj, který si zaznamenává události na obou stranách a někdy nám ukáže ten jiný, druhý svět, někdy jeho obyvatelům ten náš. Mám pravdu? To už je jen na vás."

Poznámka

Ke stažení na www.kidsland.cz a www.ok2bvg.cz/lenka

PRÁCE BYLA UVOLNĚNA BEZ NÁROKU NA HONORÁŘ

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: x506fedecdec99.zip (8 kB)
Nezabalený formát:
Co_vidi_zrcadlo.doc (30 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse