Seminarky.cz > Čtenářský deník > Obsahy a rozbory děl > > Eduard Štorch: Minehava

Eduard Štorch: Minehava


Kategorie: Česká literatura od 20. století

Typ práce: Obsahy a rozbory děl

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Práce seznamuje s obsahem dobrodružného románu z doby neolitu Minehava českého archeologa a spisovatele Eduarda Štorcha. Velmi stručně se věnuje popisu děje a charakteristice hlavních postav.

Úryvek

"Šťastná chvíle, dcera náčelníka rodu medvědů žila celý svůj život v údolí u Velké řeky. Zlý duch se však na rody, které u Velké řeky pobývali, rozzlobil a seslal na ně mor. Mnoho lidí zahynulo a tak se snoubenec Šťastné chvíle z rodu Bobrů rozhodl, že je načase z kraje odejít a najít si nový domov. Dívka ale nechtěla opustit rodnou zem, a proto byl Silný bobr nucen dívku unést. Šťastná chvíle po cestě onemocněla morem. Bobr ji tedy vysadil z lodi a zbaběle ujel. Dívka se však z nemoci dostala a spolu se svým psem putovala zemí a hledala nový domov.
Narazila na osadu rodu Sokolů, kde ji přijali mezi své a dali jí jméno Minehava. Silný bobr spolu s obchodníkem s pazourky také přišel do osady Sokolů, kde chtěli obchodovat. Kupec však zemře a pazourkové pecky se ztratí. Silný bobr odcestuje do kraje, kde byl kupec náčelníkem a poštve rod proti Sokolům, kvůli „ukradeným“ pazourkům. Ale v té době již do osady přichází také Sokolí oko se svým společníkem Havranpírkem a přivádí sebou i své rody (Sokoli, Havrany).
Připletou se do války mezi kupcovým rodem a Sokoli. Tedy neváhají a také pomohou vyhnat lupiče z osady. Tímto činem si zajistili, že oba rody směli bydlet na Pustém vrchu společně se Sokoly a Zubry. Minehava si vezme za muže Sokolí oko a ten se stane náčelníkem rodu. Silný bobr zemře a pazourkové pecky se nakonec objeví, takže rod se stane bohatým."

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: x49dd0e96adfd1.zip (8 kB)
Nezabalený formát:
Storch_Minehava.doc (30 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse