Seminarky.cz > Čtenářský deník > Obsahy a rozbory děl > > Eoin Colfer: Artemis Fowl

Eoin Colfer: Artemis Fowl


Kategorie: Evropská literatura od 20. století

Typ práce: Obsahy a rozbory děl

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Práce se věnuje popisu děje a charakteristice hlavních postav díla Artemis Fowl irského spisovatele Eoina Colfera.

Úryvek

"Artemis je mladý chlapec ve věku 12 let. Stal se géniem a dal se na kriminální cestu, aby získal peníze a z nich se pokusil najít a případně zachránit svého otce. Peníze získal tím, že objevil říši skřítků (podzemí). Vzal si jednoho rukojmího, kapitána Myrtu Krátkou. A začal své plány na získání zlata. Chtěl vyměnit Myrtu za zlato a vyhrožoval, že její fotku zveřejní na internetu. Ne jednou ho před Národem (skřítci) zachránil jeho sluha Butler. Když se Butler postavil tak naháněl strach. 20 let se učil osobnímu strážci.
Na světě bylo jenom 9 lidí, kteří by ho porazili, jedním znich byl i jeho učitel. Nadřízeným kapitánky Krátké byl velitel Břízný. Největším technikem Národa se stal kentaur Klusák, asi nejlepší přítel Myrty. Podzemí hodně pomohl Hraboš Sláma. Sláma umí velice dobře hledat diamanty a zlato v zemi. Bohužel se z něj stal zloděj útočící z podzemí. Použili ho, aby se dostal do doupěte Artemise a zjistil, jak Fowl přišel na to, že exstují. Vypátral, že Arty má knihu (jako u nás Bible). Nakonec se mladému clapci Artemisovi povedlo získat zlato i přes všechny skřítčí útoky.
Jak to dopadme s jeho otcem se bude vědět až ve druhém díle."

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: x49dd1a4dd6906.zip (8 kB)
Nezabalený formát:
Colfer_Artemis_Fowl.doc (30 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse