Seminarky.cz > Čtenářský deník > Obsahy a rozbory děl > > Erich Maria Remarque - Na západní frontě klid

Erich Maria Remarque - Na západní frontě klid


Kategorie: Evropská literatura od 20. století

Typ práce: Obsahy a rozbory děl

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Tento článek obsahuje velmi detailní obsah této knihy.

Obsah

1.
Text

Úryvek

"Jsou nuceni jet kopat zákopy a dávat nové pletivo. Přes noc spali venku u jejich vozu. Pak museli do vzdáleného skladu pro dlouhé kovové tyče. Vždy je vrážejí do země a 2. dává pletivo (jsou ve frontové části). V tom přichází útok a několik vojáků jsou zranění. Jeden rekrut je schoulený dole u vozu a Pavel mu šel pomoci. Rekrut se strachem „posral“ a Pavel mu řekl, ať jsi jde sundat podvlékačky.
V tom přichází bubnová palba. Zranila několik vojáků a koně. Koně křičí a běhají nekoordinovaně dokola se střevy mimo břicho… Chtěli je střelit, ale přicházejí jiní vojáci a zastřelí je revolverem.
Když už se vraceli někdo zařval „kryt!“ Schovali se na hřbitově. Blízko Pavla vybuchne granát a vytvoří se trychtýř. Vedle něho je nějaký mrtví. Schoval se v trychtýři a najednou na něj řve Katzinský „Plyn! Plyn!“ Nasadil si tedy masku. Nasadil i masku rekrutovi vedle něj. Rekrutovi spadla rakev na ruku a chce si sundat masku, zastaví ho a on omdlí. ZA chvíli se plyn rozptýlil. Chtějí pomoci rekrutovy, který je totálně rozervaný granátem. Když chtěl natrhat jeho podvlékačky, zjistil že žádné nemá a je to ten „posraný.“ Napadlo je ho střelit revolverem, protože stejně nepřežije. Ale už přišli medici."

Poznámka

SPŠ Grafická

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: x55537b6c7fb91.zip (8 kB)
Nezabalený formát:
Jsou_nuceni_jet_kopat_zakopy_a_davat_nove_pletivo.doc (26 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse