Seminarky.cz > Čtenářský deník > Obsahy a rozbory děl > > Fitzgerald, Francis Scott: Berenika stříhá vlasy (Takový pěkný pár)

Fitzgerald, Francis Scott: Berenika stříhá vlasy (Takový pěkný pár)Kategorie: Americká literatura od 20. století

Typ práce: Obsahy a rozbory děl

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Jedná se o práci, která představuje významného amerického spisovatele 20. století a jednu z jeho povídkových knih Takový pěkný pár. Práce mimo osobních dat autora přestavuje děj povídky Berenika stříhá vlasy.

Obsah

1.
Francis Scott Fitzgerald
1.1.
Životopis
1.2.
Dílo
2.
Takový pěkný pár
2.1.
Berenika stříhá vlasy
3.
Osobní hodnocení

Úryvek

"Berenika stříhá vlasy

Warren McIntyre, který bez valného zájmu studoval na Yaleově univerzitě, miloval Marjorii Harveyovou. Ta byla však přelétavá. Warren se trápil
K Marjorii přijela na návštěvu sestřenka Berenika. Ty dvě vytvářejí ve hře kontrast: Marjorie patří do nové mladé generace, Berenika je poslušná dívka, přesvědčená o správnosti rad a názorů svých rodičů (staré generace).
Marjorie se snaží Bereniku změnit. Ta nakonec podléhá. Názor lidí na ni se otočí o sto osmdesát stupňů. Najednou začíná být oblíbená, obletovaná.
Ale začal se jí věnovat Warren. Marjorie svým přátelům tvrdila, že je to v pořádku, že konečně Warren našel někoho, kdo ho docení.
Berenika na radu sestřenice často mluvila o tom, že si chce dát ustřihnout vlasy, že chce být žena vamp. Marjorie dosáhne toho, aby to udělala, díky vyvolanému nátlaku ostatních."

Poznámka

Text obsahuje obrázky.

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: x45db2097d5d8d.zip (76 kB)
Nezabalený formát:
Fitzegerald_Takovy_pekny_par.doc (102 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse