Seminarky.cz > Seminárky/Referáty > > Globální problémy světa

Globální problémy světa


Kategorie: Zeměpis

Typ práce: Seminárky/referáty

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Globální problémy Země z hlediska ekologie - moderní technika - odraz v ekologii, katastrofy, šíření pouští, mizení deštných pralesů, změny v atmosféře, ozonová díra.

Úryvek

A jaká bude budoucnost? Jestliže se bude teplota Země i nadále zvyšovat stejným tempem jako dosud a začnou tát ledy kolem pólů, stoupne podle některých předpokladů hladina světových moří do roku 2030 o 1,66 metru. To by znamenalo, že státy jako Bangladéš, Nizozemsko budou pod vodou. Zaplaveny budou i delta Nilu, sever Německa a část pobřeží Severní Ameriky. Mnoho ostrovů,např. Maledivy,nenávratně zmizí. Změny teploty způsobené neustálým zvětšováním ozonové díry s sebou přinesou i celosvětové prudké změny počasí. Velké části světa, mezi nimi např. jihozápad USA a země Sahelu zažijí dlouhotrvající sucha. Už teď třeba amazonské pralesy zažívají největší sucha v historii. Okolí ztrácí vlhkost, hrozí nebezpečí infekcí a chybí pitná voda.
Změny teploty způsobí řadu problémů i zemědělské výrobě, neboť škodlivé UV záření zničí ohromnou část celosvětové úrody. A konečně- zvýšený dopad UV záření povede u lidí se světlejší pletí ke zvýšenému výskytu zhoubných nádorových onemocnění.

Poznámka

Je uvedena použitá literatura.

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: x44368b624d962.zip (14 kB)
Nezabalený formát:
Globalni_problemy_sveta.doc (43 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse