Jack Kerouac: MagKategorie: Americká literatura od 20. století, Profi práce

Typ práce: Obsahy a rozbory děl

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Práce seznamuje s dílem Mag, jehož autorem je Jack Kerouac.

Obsah

1.
Jack Kerouac: Mag

Úryvek

"Mag
Kerouac Jack
Mag je novela, která má určité společné prvky s Kerouakovým nejslavnějším románem Na cestě, obsahuje dokonce i několik podobných epizod. Jde o poslední Kerouakovu knihu vůbec, vydána byla až po autorově smrti, přesto si narozdíl od některých z Kerouakových pozdních děl zachovala mladistvou svěžest, energii a optimismus.
Hlavním hrdinou je malý černošský chlapec Magazín ´38 Jackson, který je současně i vypravěčem příběhu. Žil v Severní Karolíně v malém domku na vesnici společně s bratrem Slimem a dědečkem. Slim po nějakém čase utekl do města, protože se na vesnici nudil, a už se nevrátil. Mag dědečkovi pomáhal a staral se o něj. Jednoho dne ale dědeček zemřel a Maga se ujali příbuzní – teta Gastónie se strýcem Simem a jejich rozvětvená rodina.
Teta Gastónie měla mnoho dětí. Magovi se v domě líbilo, všichni ho měli rádi a chovali se k němu jako k vlastnímu. Hrál si s ostatními dětmi a byl spokojený. Jednoho dne ale přišel Slim, Magův bratr, a chtěl si Maga odvést s sebou do města. Mag byl nadšený, když mu Slim vyprávěl, jak to ve městě vypadá, a nemohl se dočkat. Ale teta Gastónie Slimovi zabránila s tím, že by Maga ve městě zkazil. Slim se proto vrátil v noci a s Magem utekl. Oba bratři byli velice šťastní, že jsou opět spolu. Vydali se na cestu na sever do New Yorku.
Jejich cesta vede po prašných silnicích, přespávají u silnic, v motelech nebo v autech, která se jim podaří zastavit. Nakonec se po dlouhé a únavné, ale veselé cestě dostanou do New Yorku. Slim zde žije v Harlemu s manželkou Sheilou. Sheila je velice milá a hodná a s Magem se ihned spřátelí. Rodina je velice chudá, Slim si přivydělává hraním v jazzových klubech. Nakonec se rozhodnout odjet do Kalifornie za Sheilinou sestrou.
Sheila jede autobusem a Slim s Magem se vydají na cestu pěšky a stopem, aby ušetřili peníze. Nakonec šťastně dorazí."

PoznámkaPRÁCE BYLA UVOLNĚNA BEZ NÁROKU NA HONORÁŘ

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: x51a5b47a50291.zip (8 kB)
Nezabalený formát:
J_Kerouac_Mag.doc (31 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse