Seminarky.cz > Čtenářský deník > Obsahy a rozbory děl > > Jack Kerouac: Maggie Cassidyová

Jack Kerouac: Maggie CassidyováKategorie: Americká literatura od 20. století, Profi práce

Typ práce: Obsahy a rozbory děl

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Práce seznamuje s dílem Maggie Cassidyová, jehož autorem je Jack Kerouac.

Obsah

1.
Jack Kerouac: Maggie Cassidyová

Úryvek

"Maggie Cassidyová
Kerouac Jack
Tato kniha, jeden z posledních románů beatnického spisovatele Jacka Kerouaka, se odehrává v autorově rodném městě Lowellu. Jde o skutečný Kerouakův milostný příběh, který se odehrál v době jeho mládí, před odchodem na Kolumbijskou univerzitu.
Kniha začíná popisem běžného života mladých na studeném kanadském maloměstě. Kerouac byl v té době velice úspěšným hráčem amerického fotbalu. Občas chodí s přáteli za školu, poslouchají jazz a snaží se co nejméně se nudit.
Jednoho dne se Jack spolu s přítelem Scottym vydá do tančírny Rex. Ani jeden z nich však neumí tančit, a tak jen nesměle posedávají v rohu a pozorují zábavu. Týden poté si v Rexu všimnou dvou zrzavých mladíků, kteří nejsou z města, a umí skvěle tančit. Jack i Scotty jsou nadšeni tím, jak si dokáží získat dívky svým tancem a požádají je, aby je také naučili tančit.
Oba chlapci souhlasí. Ukáže se, že jsou z Bostonu, kde navštěvují černošské jazzové kluby, kouří marihuanu a berou benzedrin. Když Jacka naučí trochu tančit, rozhodnou se najít mu dívku. Jednoho dne ho proto seznámí s Maggie. Napoprvé Jacka nezaujme, ale za několik týdnů se již vše změní. Jack se do Maggie zamiluje a začne ji pravidelně navštěvovat.
Idealizuje si ji jako dokonalou ženu. Maggie však vůbec nezajímají věci, kterými Kerouac v té době žil – peníze, sláva, skvělá budoucnost ve velkoměstě, literatura a jazz. Chtěla spíše pracovitého manžela, se kterým by si v Lowellu mohla založit rodinu. Ačkoliv se Jack choval vždy laskavě a ohleduplně, brzy si uvědomila, že je mu manželství proti mysli a nemá v úmyslu zůstat navždy v Lowellu.
V té době Jack ještě chodí s Pouline, vysokou zrzavou dívkou, viditelně však dává přednost Maggie. Ta si však od něj spíše udržuje odstup. Oba si také začnou uvědomovat svou odlišnost a nesourodost. Mezitím se Pouline stále snaží Jacka získat pro sebe.
Jack se rozhodne, že si Maggie vezme. Ta mu navrhne, aby dělal pomocníka průvodčího, že by mohli žít v malém domku u trati a mít děti. Jack sice souhlasí, ale Maggie ví, že by spolu nikdy nebyli šťastni. Rozejdou se a Jack odjíždí na univerzitu. V samém závěru, po mnoha letech, se Kerouac vrací do Lowellu a neúspěšně se pokusí Maggie znásilnit."

PoznámkaPRÁCE BYLA UVOLNĚNA BEZ NÁROKU NA HONORÁŘ

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: x51a601926ebb8.zip (9 kB)
Nezabalený formát:
J_Kerouac_Maggie_Cassidyova.doc (32 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse