Seminarky.cz > Čtenářský deník > Slohové práce > > Jak může pomluva ovlivnit život člověka

Jak může pomluva ovlivnit život člověka


Kategorie: Úvaha

Typ práce: Slohové práce

Škola: Obchodní akademie, Střední odborná škola knihovnická a Vyšší odborná škola Brno, příspěvková organizace, Brno

Charakteristika: Jedná se o úvahu na téma "Jak může pomluva ovlivnit život člověka". Autor hovoří o situacích, v nichž se mohou pomluvy objevit, ale především o možných reakcích člověka na ně.

Obsah

1.
Úvod
2.
Vlastní stať
3.
Závěr

Úryvek

"Pomluva je v současné době naprosto běžná věc. Ač nechutná tak velice častá. Pomlouvají, závistiví sousedé, když si koupíte kabát o pár korun dražší, pomlouvají spolužáci ve škole, když máte více vědomostí než je třídní průměr nebo kolegové v práci, když vám nadřízený zvýší plat a jim ne a nebo dokonce i členové rodiny, když jste dostali bonboniéru, kde je o 2 bonbóny více než bylo v té, co dostali oni.
Někteří lidé nad takovými řečmi dokážou jenom mávnout rukou, ale někteří mají potřebu to „roznašeči“ vrátit. A jak se nejlépe oplácí pomluva? No samozřejmě opět pomluvou. A dokud jsou mezi námi pomstychtiví lidé, což mezi námi budou vždy, pomluvy se budou šířit dál a dál a budou další a další lidi dělat nešťastnými. Toto je začarovaný kruh, který nemá konce a lidé v něm budou bloudit dál i s vědomím, že ubližují ostatním, jelikož jejich pomstychtivost bude vždy převyšovat jejich ohleduplnost.
Pomluva může život člověka ovlivnit třemi možnými způsoby. První způsob je nejtypičtější. Člověk se o pomluvě, která o něm koluje, dozví něco špatného a tak se cítí špatně. Uvažuje, jestli je to pravda nebo jestli to pravda není, ale vaše svědomí vás většinou táhne k tomu, že vy jste udělali nějakou chybu, ale to už je otázka sebedůvěry každého z nás. Druhá možnost je, že pomluva vaše chování ovlivní natolik, že z nekonfliktního a nepomstychtivého člověka, který nikdy pomluvy neroznášel, se stane člověk, který šíří a někdy dokonce i vytváří pomluvy o ostatních lidech. Toto ale opět záleží na povaze a trpělivosti každého z nás. Někdo je k pomluvám naprosto lhostejný a někdo se jimi začne velice zaobírat. Třetí možností je, že vás pomluva rozčílí natolik, že seberete veškerou vaši odvahu a s člověkem, který o vás pomluvy roznáší, si promluvíte. V případě, že je to člověk, ke kterému nemáte hlubší citový vztah, je to nejspíš jenom dobře, ale u člověka s hlubším citovým vztahem by to mohl být problém.
Pomluvy můžou život každého z nás zničit, ale stejně tak dobře nám mohou i pomoci s něčím, na co jen sami nemáme odvahu. Jedno je však jasné. Pomluvy zde vždy byli a také zde vždy budou."

PoznámkaPRÁCE BYLA UVOLNĚNA BEZ NÁROKU NA HONORÁŘ

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: x5095417a85bcf.zip (8 kB)
Nezabalený formát:
Jak_muze_pomluva_ovlivnit_zivot_cloveka.doc (32 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse