Seminarky.cz > Čtenářský deník > Velký čtenářský deník > > Krátké obsahy děl - Anděl míru, Gulliverovy cesty, Samotáři a Škola základ života

Krátké obsahy děl - Anděl míru, Gulliverovy cesty, Samotáři a Škola základ života


Kategorie: Česká literatura od 20. století, Evropská literatura do 20. století

Typ práce: Velký čtenářský deník

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Tato práce obsahuje stručné obsahy knihy Anděl míru a Gulliverovy cesty. Krátce také seznamuje s obsahy filmově zpracovaných děl Samotáři a Škola základ života.

Obsah

1) František Kožík: Anděl míru
2) Jonathan Swift: Gulliverovy cesty
3) Film Samotáři
4) Film Škola základ života

Úryvek

"Samotáři
Film poměrně podobný filmu “Knoflíkáři”, také dělený do sice jednotlivých, ale přesto na sebe navazujících epizod. Jeho hlavními hrdiny jsou mladí lidé dnešní doby, kteří se potýkají se starostmi dnešní doby.
Dost velký prostor je vyhrazen pro mladíka, stěhováka, který říká “Lidi jsou na sebe zlí. Pracuju, abych si vydělal na drogy, po kterejch mi lidi připadaj veselejší a přátelský…”
Konzumuje marihuanu, původně není patrno, zda je závislý, či zda se ovládá; jedno je však jisté: jeho paměť je drogou silně poškozena. Pokud se ho někdo zeptá, zda vůbec ví, jak se jmenuje, sice nenápadně, ale jasně úmyslně převede řeč na jiné téma.
Ve filmu však následuje zajímavá řada událostí, kdy si kuřák najde dívku, oznámí to svým starým přátelům a ty mu sdělí, že již jednu dívku má. Kuřák se sice domnívá, že ta se odstěhovala do Německa, ale pak zjistí, že jen odjela za tetou.
A teď se prokáže, že jednoznačně je závislý. Tvrdí, že s kouřením přestane, ani nedokouří tuhle cigaretu, zahodí ji a odejde. Pak se však vrátí, nasaje kouř plným dechem a pomalu se začne usmívat.
Film je skvělý. Jeden z nejlepších českých filmů, jaké jsem kdy viděl. S problematikou drog se vyrovnává přímo a zevnitř, každému je ten ubohý feťák, o kterém se vlastně ani nedovíme jak se jmenuje, k smíchu, nikdo by se mu nechtěl ani trochu podobat a v tom je film jedinečný, i když samozřejmě není jen o drogách."

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: obsahy_del.zip (10 kB)
Nezabalený formát:
Obsahy_del.doc (34 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse