Seminarky.cz > Čtenářský deník > Obsahy a rozbory děl > > Lenka Lanczová: Sonáta pro dvě srdce

Lenka Lanczová: Sonáta pro dvě srdce


Kategorie: Česká literatura od 20. století

Typ práce: Obsahy a rozbory děl

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Tato práce stručně popisuje děj knihy Sonáta pro dvě srdce od české spisovatelky Lenky Lanczové.

Úryvek

"Tento román vypráví o tom, co se všechno dá stihnout za dva týdny. Sedmnáctiletá Lucka a její dvě kamarádky Jana a Dominika se rozhodnou jet na tremp. A protože vědí, že je rodiče nepustí, připravují si dva měsíce plán, aby je rodiče mohli pustit.

Rodičům řeknou, že jedou s Dominičinou babičkou na chatu do Stolína. Rodiče souhlasí a pustí je. A tak začíná to pravé prázdninové čtrnáctidenní dobrodružství.
Tyto tři dívky se vydají na Bezdrev. Ale nějak se to začíná vymykat. Jedou vlakem do Újezda, kde vystoupí a jdou pěšky směrem na Brno.Ale sejdou z cesty, neví co mají dělat, dokud neuvidí traktor, jak jede po silnici se senem. Holky se traktorem svezou, a když vystoupí a zjistí, že poblíž není žádný kemp, rozhodnou se, že budou stanovat u lesa. Nasbírají dřeva, a když se začne stmívat, rozdělají si oheň. V tom uvidí auto s nápisem Policie.
Holky se leknou, že by to mohl být Lucky táta, ale mají štěstí. Zeptají se na nějaký kemp a Policie jim nabídne odvoz ke kempu. Složí stan a nasednou do auta. V kempu mají obsazeno, a tak stopem dorazí k Třebíči. Další auto je odveze do Telče, kde hledají kemp, ale ubytují se v seníku v domnění, že tam budou sami. Večer k nim přijde návštěva. Kengi se svým psem a Štěpán, kteří mají namířeno na Zablátí. Ráno se vzbudí a jdou každý svou cestou.
Holky ale nakonec dorazí ke kempu v Zablátí. Ubytují se tam, a taky se tam potkají s Kengim, se kterým Lucka začne chodit. Dominika nic moc a Jana se tam seznámí s Mirkem.
V tomto kempu jsou pouze 6 dní, během kterých Jana přijde o Mirka, Lucka o panenství a Dominika čeká dítě s černochem."

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: x49b6190003853.zip (8 kB)
Nezabalený formát:
Lanczova_Sonata_pro_dve.doc (31 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse