Seminarky.cz > Seminárky/Referáty > > Lichokopytníci

Lichokopytníci


Kategorie: Biologie

Typ práce: Seminárky/referáty

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Charakteristika lichokopytníků, počet prstů, přenášení váhy na ně. Tapírovití - tělo, končetiny, výskyt, zástupce: tapír jihoamerický. Nosorožcovití - kůže, končetiny, zástupci: nosorožec dvouhrbý, nosorožec indický, nosorožec bílý. Koňovití - výskyt, hierarchie, zástupci - osel africký, poloosli, mula, mezek, zebra stepní.

Obsah

1.
Charakteristika končetin lichokopytníků
2.
Tapírovití
3.
Nosorožcovití
4.
Koňovití

Úryvek

" Lichokopytníci jsou velká zvířata, která mají na končetinách zredukován počet prstů, na jejichž špičky našlapují. Většina váhy jejich těla sočívá obvykle na prostředním ( třetím ) prstu, jimž zpravidla prochází i osa končetiny. Krátký poslední prstní článek je rozšířen a na povrchu je kryt rohovinovým kopytem. Mezi lichokopytníky patří : Tapírovití, nosorožcovití a koňovití.
Tapírovití jsou nápadní dlouhým zavalitým tělem a chobotovitým horním pyskem. Na předních končetinách mají 4 a na zadních 3 prsty s malými kopýtky. Ocas mají krátký. Žijí v deštných pralesích Indie a Jižní Ameriky. Dnes jsou již téměř vyhubeni. Největší z nich je tapír jihoamerický. "

Poznámka

Až moc stručné.

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: x44146eb5ebb19.zip (5 kB)
Nezabalený formát:
lichokopytnici.doc (27 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse