Seminarky.cz > Čtenářský deník > Obsahy a rozbory děl > > Marie Poledňáková: Jak Anděla viděla anděla

Marie Poledňáková: Jak Anděla viděla anděla


Kategorie: Česká literatura od 20. století

Typ práce: Obsahy a rozbory děl

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Práce převypravuje děj knihy Marie Poledňákové Jak Anděla viděla anděla, která je volným pokračováním děl Jak vytrhnout velrybě stoličku a Jak dostat tatínka do polepšovny.

Obsah

1.
Místo děje
2.
Děj

Úryvek

"Marie POLEDŇÁKOVÁ - Jak Anděla viděla anděla
Místo: Praha, Čechy

Děj:
Tato kniha je volným pokračováním děl Jak vytrhnout velrybě stoličku a Jak dostat tatínka do polepšovny. Děj se odehrává 10 let po svatbě Anny a Luboše. Vašek je plnoletý a je zřejmě na vojně. Hned po svatbě se jim narodila dcera Anděla.
Děda si vzal za ženu Bertu. Anděla má odjet na hory se třídou, ale jí se tam vůbec nechce. Na rodičovské schůzce si paní učitelka Ivana Tůmová pozve paní Koudelkovou a maminku Anděly. Paní Koudelková je tam protože její syn je ve třídě nový a nemusel by tam zapadnout. A Anna, protože se Anděle nechce na hory. Při odchodu ze školy Anna zjistí, že paní Koudelková bydlí ve stejném domě.
Anna s Lubošem si naplánovali společný 3 týdny, když bude Anděla na horách. Ale Helga, která měla jet na hory jako zdrav. sestra nemůže jet, protože měla záchvat. A pani učitelka shání zástup. Nakonec to dopadne, tak že Luboš jede jako zdrav. sestra. Ale slíbí Anně, že za ní zanedlouho přijede z hor. Děti jsou nadšeni novou sestřičkou. Pani učitelka si vyvrkla kotník a proto tam musí Luboš zůstat. Luboš čeká na dopis od Anny. Ale malá Anděla je žárlivá a chce mít tatínka jen pro sebe a nechce aby táta odjel. Proto všechny dopisy od Anny schovala. A domu píše zajímavé dopisy, zkreslené dětskýma očima. Anna si po přečtení dopisu myslí, že ji Luboš podvádí s učitelkou. A navíc ji neodpovídá na dopis a nepřijíždí za ni na chatu. Na škole v přírodě Anděla zachrání malého Koudelku před pádem do vodopádů. Zbytek pobytu se samozřejmě neobešel bez malých problémů, protože tam byl Luboš.
Po návratu se Anna nebaví s Lubošem a Luboš netuší proč. Po nějaké době se všechno vyjasní, když Anděla přizná, že stopila dopisy. Vše je zase v normálu."

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: x511022d2ecda3.zip (9 kB)
Nezabalený formát:
M_Polednakova_Jak_Andela_videla_andela.doc (32 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse