Seminarky.cz > Studijní podklady > Výpisky z knih, recenze > > Mary Quantová: Moderní make-up

Mary Quantová: Moderní make-up


Kategorie: Ostatní předměty

Typ práce: Výpisky z knih, recenze

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Práce popisuje, jaké části obsahuje kniha Moderní make-up Mary Quantové a jakým tématům se věnuje.

Obsah

1.
Mary Quantová: Moderní make-up

Úryvek

"Moderní make-up

Autor: Mary Quantová

Nakladatelství: Ikar Praha, spol. s r. o., 1. vydání, Praha, 1997, ISBN 80-7202-147-8

Kniha je rozčleněna na 6 kapitol, a to Galerie tváří, Naučte se rozumět své pleti, Palety líčidel, Režim péče o pleť, Lekce líčení krok za krokem a Programy péče o tělo. Každou kapitolu uvádí minipředmluva, sestavená z několika málo vět.

Kapitola Galerie tváří se snaží představit vhodné líčení pro základní typy tváří. Mezi podkapitoly se dají zařadit například Ledová panna (strana 10), Kouzlo podzimu (strana 16) nebo Jarní nevěsta (strana 24).

Kapitola Naučte se rozumět své pleti se snaží čtenářům představit, jak by měli poznat svůj typ pleti (strana 28), jak analyzovat svůj tvar obličeje (strana 30) nebo jaké si zvolit barvy (strana 34).

Základní druhy a typy tohoto vybavení čtenářům představuje kapitola Paleta líčidel. Mezi podkapitoly autor zařadil Podkladové líčení (stra 42), Oční linky a řasenky (strana 48) nebo Přípravky pro obličej a tělo (strana 54).

Napařování ručníkem (strana 67), Čištění pleti (strana 58) nebo Zpevňující masáž obličeje (strana 68) ukazuje, jak čtenáři mají správně pečovat o pleť. Nejen tyto podkapitoly obsahuje kapitola Režim péče o pleť.

Zřejmě nejrozsáhlejší kapitola s názvem Lekce líčení krok za krokem je předposlední kapitolou této knihy. Autor se snaží předvést základní principy líčení, například v podkapitolách Barevné úpravy a opravy (strana 78), Nanášení očních stínů (strana 86) nebo Triky s použitím barev (strana 104).

Poslední kapitola Programy péče o tělo se snaží čtenářům usnadnit jejich péči o tělo například v podkapitolách Ochrana proti slunci (strana 109), Každodenní zpevňující masáž (strana 114) nebo jak zacházet s celulitidou (strana 117).

Celou knihou doprovází bohatá obrazová dokumentace, především názorné fotografie jak foto/modelek, tak pomůcek potřebných k úpravě tváří a těla. Všechny fotografie jsou popsány podrobnými vysvětlujícími popisky.

Rejstřík je zařazený na konci knihy. Jsou v něm sepsána odborná a laická hesla, která mají spojitost s obsahem knihy.

V Poděkování se autor pokouší poděkovat např. maskérkám, kadeřníkům nebo za grafickou úpravu, a všem svým společníkům a přispěvatelům."

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: x51cb071b8c8fc.zip (8 kB)
Nezabalený formát:
M_Quantova_Moderni_make_up.doc (32 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse