Seminarky.cz > Čtenářský deník > Slohové práce > > Místo, které se mi vrylo do paměti

Místo, které se mi vrylo do paměti


Kategorie: Reportáž

Typ práce: Slohové práce

Škola: Masarykovo gymnázium, Plzeň, Petákova 2, Plzeň

Charakteristika: Reportáž na téma místo, které se mi vrylo do paměti popisuje cestu do Benátek.

Obsah

1.
Úvod - cesta
2.
Stať - novodobý Titanic
3.
Závěr - vše má happyend

Úryvek

" Už dlouho jsem si přála navštívit Benátky. Můj sen mi splnila moje maminka. Jako dárek k Vánocům jsem dostala zájezd na nejkrásnější karneval na světě. Fotky na internetu, vyprávění známých i články v časopisech napovídaly, že se mám na co těšit.
Novodobý Titanic
Cesta autobusem z Plzně až do Trevis trvala snad celou věčnost. Až po dvanácti hodinách jízdy, tedy v osm ráno, jsme úplně rozlámaní dorazili na největší parkoviště, jaké jsem kdy spatřila. „Dál už musíme pěšky a lodí.“ oznámila nám naše průvodkyně. Z celé skupiny se ozvaly nespokojené komentáře a jeden nadšený pohled střídal druhý. Naštěstí procházka přes toto městečko nám rychle utekla a my už stáli u budky, ve které jsme si koupili lístky na místní vodní MHD. Pokud vám mohu poradit, nikdy do těchto míst nevyrážejte bez osoby, která mluví italsky nebo anglicky. Já jsem zde se svojí obstojnou němčinou neuspěla.
Čekáme na loď a s námi asi dalších 200 lidí všech možných národností. Bohužel nikdo z nás netušil, že místní vozový park se dá srovnat s tím v České republice. To, v čem jsme se měli přeplavit, vypadalo jako druhý Titanic. „Snad už roztál všechen led.“ prohlásila jedna mladá slečna za mnou a já se nemohla ubránit smíchu."

PoznámkaPRÁCE BYLA UVOLNĚNA BEZ NÁROKU NA HONORÁŘ

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: x560e7d3edf57c.zip (8 kB)
Nezabalený formát:
Report.doc (28 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse