Seminarky.cz > Seminárky/Referáty > > Možnosti šetření energie v ČR

Možnosti šetření energie v ČR


Kategorie: Ekologie

Typ práce: Seminárky/referáty

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Jedná se o úvahu o kritickém stavu životního prostředí v ČR a možnosti, jak zlepšit tuto nepříznivou situaci úsporou energie a přírodních zdrojů, především vody a ovzduší. Zmíněna jsou i negativa plýtvání spotřebním zbožím, jako jsou odpady a druhotné suroviny nebo šetrné způsoby dopravy a pohybu.

Obsah

Úvod
1.
Voda
2.
Spotřební zboží
3.
Ovzduší
4.
Odpady a druhotné suroviny
5.
Doprava a pohyb
Závěr


Úryvek

"2. Spotřební zboží
Kvalitnější zboží nám většinou slouží mnohem déle a ušetří nám tedy materiál i energii. Kdosi kdysi řekl, že není tak bohatý, aby si mohl kupovat levné věci. Mnozí se přesvědčili o tom, jak mohou levné věci přijít draho. Proto bychom měli dobře rozmýšlet než si něco koupíme. Oči mějme otevřené i při různých výprodejních akcích, neboť důvody k výprodeji mohou být různé: ty skutečné obvykle zjistíme až doma, když výrobek chceme použít. Ale ani se značkovými výrobky to není jednoduché.
Při nákupu se snažíme dát přednost přírodním nebo přírodě blízkým materiálům (bavlna, vlna, len, sklo, dřevo, kůže, keramika atd.).
U nápojů a ostatních tekutin bychom sice měli dávat přednost těm, které jsou prodávány ve vratných lahvích, ale po pravdě řečeno, v takovém případě bychom asi museli být alkoholiky, protože dnes se kromě tvrdého alkoholu, vína a piva téměř nic v klasických lahvích neprodává. Dokonce už i tradiční minerálky jsou degradovány plastikovými lahvemi. Pravda, některé nápoje jsou prodávány ve vratných lahvích a většina ostatních je označena jako recyklovatelný obal. Ale myslím si, že tímto označením celá recyklace končí.

3. Ovzduší
V domácím kotli bychom neměli spalovat gumu, molitan ani plasty a zbytky chemikálií. Díky nižším teplotám spalování unikají do ovzduší jedovaté sloučeniny. Veškerá spalovací zařízení necháváme v zájmu bezpečnosti i úsporného provozu seřizovat odbornou firmou v termínech určených výrobcem zařízení. Nemělo by se také pálit vlhké listí na zahradách - i ono je zdrojem škodlivin. "

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: nat_elox0001.zip (12 kB)
Nezabalený formát:
Moznosti_setreni_energie.doc (39 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse