Seminarky.cz > Čtenářský deník > Slohové práce > > Můj idol; osoba, které si vážím

Můj idol; osoba, které si vážím


Kategorie: Charakteristika

Typ práce: Slohové práce

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Jedná se o slohovou práci - charakteristika osoby (zadaná na gymnáziu ve 4.ročníku, ohodnocená známkou 1). Autorka píše o svém otci, o jeho vzhledu, povaze a jaký je jeho vztah k přírodě a zvířatům. Může sloužit jako návod nebo jako předloha pro vytvoření vlastní práce.

Obsah

1.
Tatínek jako vysněný idol
2.
Jeho vzhled
3.
Nenapravitelný optimista
4.
Kutilství
5.
Láska k přírodě
6.
Krásný vztah

Úryvek

"Mezi jeho silné stránky můžeme zařadit také zručnost. Jako příklad uvedu náš byt. Když jsme se sem stěhovali, tak nás obklopovaly jen holé zdi. Ale nyní je to útulné místečko, kam se všichni rádi vracíme. A vše jen díky tatínkovi, neboť každá věc „prošla jeho rukama“. Je velmi pečlivý a každou práci odvádí, jak nejlépe dovede. Jak by ne – jeho hesla zní : „Když něco dělám, tak pořádně!“ a také „Dotáhni vše do konce!“ Nesnáší lenost, nicnedělání a plýtvání časem, takže kutilství je pro něj ideální koníček.
Dále se věnuje především lyžování a hraní volejbalu. Řekla bych, že je sportovní typ s hráčským duchem. Obdivuji na něm, že i když mu třeba nějaký sport nejde, je vytrvalý, trénuje a nic nevzdává. To já pevnou vůli moc nemám. Ale i přes jeho sportovní nadšení je taktéž spokojen na chaloupce u krbu s dobrou knížkou a hrníčkem svařeného vína. Už odmala ho babička s dědou vedli k lásce k přírodě. Ta mu vydržela až dodnes, a tak nejspíše i proto se stal členem sdružení myslivců. Za jeho nejoblíbenější místo považuje les. Říká, že miluje to nádherné ticho, rušené pouze zpěvem ptáků, a také že si zde vždy nádherně odpočine od shonu každodenního života.
Otázku, proč jsem si vybrala právě jeho jako ideálního člověka, asi už teď ani zodpovídat nemusím. Převládají u něj klady, a tak já můžu jen doufat, že takovou povahu po něm také zdědím. Našeho vztahu si nesmírně vážím..."

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: x460a7e7dd21d0.zip (7 kB)
Nezabalený formát:
Muj_idol.doc (30 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse