Myšlenky životaKategorie: Esej

Typ práce: Slohové práce

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Krátký esej radí, jak získat pozitivní myšlení a přístup k životu.

Obsah

1.
Úvod
2.
Pozitivní myšlení
3.
Závěr

Úryvek


MYŠLENKY ŽIVOTA

Autorka: Samanta

Na toto téma jsem se zaměřila proto, že naše myšlenky, které si utváříme nás vedou naším životem. Abychom mohli myslet správně, musíme se stále učit.

Já velmi obdivuji děti, protože vyjadřují své myšlenky i svůj hněv bez zábran, jsou tak bezprostřední a upřímné, že bychom se my dospělí mohli od nich ledacos přiučit. Ale bohužel jak vyrůstáme, učíme se potlačovat a zakrývat své emoce, ať jsou jakékoli. Je to velká škoda, protože si tím ubližujeme víc, než bychom mohli tušit. Když nás v dospělosti někdo naštve, máme pocit, že máme právo mít vztek kvůli věcem, které nám provedli ,,jiní´´. Trvá nám potom dlouhou dobu, než pochopíme, že setrváváním v hořkosti a vzdoru si škodíme více, než nám uškodilo to, co původně hořkost vyvolalo.

Je velmi důležité si uvědomit, že z každé situace bychom si měli vzít a umět vytáhnout jen to dobré, ponaučení a zkušenost, aby se nám to příště už nestalo. Každý den je nový a jiný, pokud budeme myslet jen na dobré věci, přestane pro nás být život pouhým zápasem o přežití. Je dobré mít na vědomí, že každý problém má řešení a vědět, že si s tím dokážeme poradit. Dívat se na situaci tak, že daný problém je jen dočasnou záležitostí, oprostit se od sebelítosti a být ochotni přijmout fakt, že ne vždy víme jak by se věci měly řešit.

Zbavme se všech zlých myšlenek, nápadů a představ, které nás omezují. Být ochotni oprostit se od špatných zvyků, které jsme udělali v minulosti. Každý z nás udělal nějakou chybu a měl pocit, že uvízl ve slepé uličce.

Život může být řetězcem radostných okamžiků a ne jen starostí o přežití. Neschovávejme se za to, že čas vše vyřeší sám, napišme dopis, který jsme jednou chtěli napsat, vyznejme lásku člověku, se kterým je nám dobře, neotálejme s ničím, co nám vrátí úsměv na tvář a radostnou lehkost do života. Vždyť každý den, každá hodina a každá chvíle je jedinečná, neboť nevíme, zda není tou poslední….."

PoznámkaPRÁCE BYLA UVOLNĚNA BEZ NÁROKU NA HONORÁŘ

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: x508bdcc5db985.zip (8 kB)
Nezabalený formát:
Myslenky_zivota.doc (32 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse