Seminarky.cz > Studijní podklady > Výpisky z knih, recenze > > Nadja Kneissler: Šťastný pes - Program o deseti bodech pro zdraví a dobrou náladu vašeho psího kamaráda

Nadja Kneissler: Šťastný pes - Program o deseti bodech pro zdraví a dobrou náladu vašeho psího kamaráda


Kategorie: Ostatní předměty

Typ práce: Výpisky z knih, recenze

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Práce přibližuje témata probíraná v knihy Šťastný pes Nadjy Kneissler a zmiňuje se i o doprovodném materiálu obsaženém v knize.

Obsah

1.
Kapitoly
2.
Témata knihy
3.
Doprovodný materiál
4.
Rejstřík

Úryvek

"Kniha je sestavená ze 13 kapitol. V první kapitole je 10-ti bodový program představený a předběžně popisuje další děj knihy. 1. bod (bydlení: prostředí, kde se cítí dobře) autorka rozepisuje již ve 2. kapitole, 10. bod (hry: zábava pro psa i člověka) v 11. kapitole.

Každou kapitolu předchází krátký úvodník. V tomto jsou uvedeny stručně uvedeny informace popisující obsah kapitoly. Ústředním tématem knihy je návod jak se starat o psa od jeho prvních dnů. Kniha je určená především pro začátečníky, kteří se teprve rozhodují o koupi štěněte, nebo si už štěně koupili, ale zatím v péči o něj tápou.

Autor knihy se snaží vysvětlit péči o psa v deseti souhrnných bodech. Snaží se poradit jak koupit pro psa bydlení, jak vybrat ideální složení stravy nebo jak najít veterináře a kdy ho navštívit. V závěrečné, 13. kapitole, autorka stručně shrnuje hlavní myšlenky knihy. Druhou částí 13. kapitoly je poděkování psím kamarádům, expertům a odborníkům, kteří autorce pomáhali s přípravou a sestavením knihy.

Pro zdůraznění a pro snazší ztvárnění některých situací jsou vytvořené doprovodné grafiky a komiksové kresby. Ve speciálně vyhrazených boxech jsou vypíchnuté speciální tipy a rady, které dále rozvíjejí téma kapitoly. Celou knihou doprovází fotografická dokumentace, téměř u všech z nich jsou uvedeny doprovodné popisky.

Na konci knihy je zařazen rejstřík, který je seřazený podle abecedy. Jsou v něm seřazena vybraná hesla, která souvisí s obsahem knihy."

Poznámka

základní škola ostrava

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: x515df9953bf67.zip (8 kB)
Nezabalený formát:
N_Kneissler_Stastny_pes.doc (31 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse