Seminarky.cz > Čtenářský deník > Slohové práce > > Náhoda nebo osud ?

Náhoda nebo osud ?


Kategorie: Vyprávění

Typ práce: Slohové práce

Škola: Střední zdravotnická škola, Svitavy, Purkyňova 256, Svitavy

Charakteristika: Práce obsahuje krátký příběh je o Báře, která se bojí říct, kdo je jí líbí a nakonec to vše dopadne tak jak má.

Obsah

1.
Příběh

Úryvek

"Náhoda nebo osud ?
Když Báře bylo osmnáct let její idol se stal Patrik od ní ze třídy. On o tom nevěděl, protože se mu to dlouho neodvážila říci.
Byl čtvrtek a Báry kamarádka jí napsala psaníčko během hodiny. Bára se nenápadně podívala co je na papírku napsané, aby ji učitel neviděl. Jaký kluk se ti líbí ze třídy ? tato otázka byla napsána na papírku velkým tučným písmem. I hned zrudla a nevěděla, co má odepsat nechtěla, aby to nikdo věděl ani její kamarádka. Neodepsala. Barča se více méně těmto otázkám stranila, nerada se připojovala k těmto tématům. Zvoní, konečně pomyslela si. Její kamarádka Romana za ní po hodině přišla. „Kdo se ti líbí? Snad se nebudeš stydět mě to říct!‘‘ řekla tak že to bylo slyšet přes celou třídu všichni ztichli, aby jim něco neuniklo.
Bára najednou nevěděla co dělat. Hlavou ji problesklo několik vět, které by měla říct, ale nevymáčkla ze sebe ani slovo. Stála, jako solný sloup. Modlila se k začátku další hodiny. Všichni na ní zírali a jeden přes druhého se překřikovali, aby jim to konečně řekla. Patrik byl, ale jiný stál stranou a vůbec se nezapojil, ba naopak obhajoval Barču, že je to její věc a jestli to nikomu říct nechce tak nemusí. Bára to nevydržela a utekla s brekem na záchod."

PoznámkaPRÁCE BYLA UVOLNĚNA BEZ NÁROKU NA HONORÁŘ

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: x5578766f61648.zip (8 kB)
Nezabalený formát:
Nahoda_nebo_osud.doc (27 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse