Seminarky.cz > Studijní podklady > Výpisky z knih, recenze > > Petr David, Vladimír Soukup: 1000 divů Česka

Petr David, Vladimír Soukup: 1000 divů Česka


Kategorie: Zeměpis

Typ práce: Výpisky z knih, recenze

Škola: nezadáno/škola není v seznamu

Charakteristika: Práce ukazuje, co obsahuje kniha 1000 divů Česka autorů Petra Davida a Vladimíra Soukupa.

Obsah

1.
Petr David, Vladimír Soukup: 1000 divů Česka

Úryvek

"V úvodu se snaží autoři přiblížit obsah a děj knihy co nejvíce zajímavým a poutavým způsobem. Autoři se pokusili vybrat 1000 nejkrásnějších míst v České republice. Vybírali nejen z oficiálně uznaných památek, např. UNESCO, národní kulturní památka, ale i místa, která dotvořila pestrost celé knihy. Někdy autoři popsali celek, někdy zase zvýraznili detail (mimořádný předmět v expozici). Autoři se nesnažili o vyčerpávající výčet krás České republiky, pokusili se spíše o inspiraci pro lidi, kteří chtějí lépe poznat krásy České republiky. Vybraná místa na sebe navazují, oblast na další straně s tou předchozí sousedí.

Kniha je rozdělena na 6 částí, a to části s názvem Praha, Střední a výchovní Čechy, Severní a západní Čechy, Jižní Čechy, Jižní Morava a střední Morava, Severní Morava. Kapitola Praha je zapsaná na stranách 6 až 23 a jsou do ní zařazeny části jako např. Pražský hrad, Petřín nebo Divoká Šárka. Na stranách 24 až 127 je zařazena kapitola Střední a východní Čechy. Do této kapitoly autoři zapsaly části jako např. Karlštejn, Litomyšl nebo Kost. Kapitola Severní a západní Čechy (strana 128 až 209) obsahuje podkapitoly s názvem např. Ještěd, Cheb nebo Mariánské Lázně. Do kapitoly Jižní Čechy, rozkládající se na stranách 210 až 263, autoři zařadili části Prachatice, Písek nebo Jindřichův Hradec. Kapitola Morava a střední Morava, která zabírá strany 264 až 343, obsahuje podkapitoly Třebíč, Znojmo nebo Olomouc. Poslední kapitola, Severní Morava, je zařazená na strany 344 až 372 a obsahuje např. podkapitoly s názvem Rožnov pod Radhoštěm, Ostravu nebo Lázně Jeseník.

Ke každé publikované fotografii je přiřazen příslušný popisek, který přesně popisuje vyfotografovanou situaci. Rejstřík autoři zařadili na konec knihy. Jsou zde abecedně seřazeny pojmy, které se vyskytují v průběhu celého děje knihy."

Poznámka

obchodní akademie

Vlastnosti

STÁHNOUT PRÁCI

Práci nyní můžete stáhnout kliknutím na odkazy níže.
Zabalený formát ZIP: x517830c097372.zip (8 kB)
Nezabalený formát:
P_David_V_Soukup_1000_divu_Ceska.doc (32 kB)
Práce do 2 stránek a práce uvolněné zdarma (na žádost autorů nebo z popudu týmu) jsou volně ke stažení.

Diskuse